U-18 Eesti meistriks krooniti BC Tartu ja Audentese SK ({{commentsTotal}})

Noorteliigas võidutses U-18 vanuseklassis noormeeste seas BC Tartu.
Noorteliigas võidutses U-18 vanuseklassis noormeeste seas BC Tartu. Autor/allikas: Siim Semiskar

Korvpalli noorteliiga U-18 vanuseklassi finaalkohtumises alistas BC Tartu numbritega 79:69 TTÜ KK/TSK.

Võitlusliku teise veerandi järel rebis lauavõitluses võimutsenud Tartu ette 14 punktiga 41:27. TTÜ sai kolmandal veerandil enda mängumootori taas tööle ning jõudis neli minutit enne kolmanda veerandi lõppu 10 punkti kaugusele (49:39). Otsustavale veerandile mindi vastu tartlaste 56:44 juhtimisel.

TTÜ suutis aga mängu tagasi tulla. Normaalaja lõpuni oli jäänud kuus ja pool minutit, kui Indrek Reinboki hoolealused jõudsid viie punkti kaugusele (59:54). Kerr Kriisa võttis kahel rünnakul järjest julge kolmese ning viis Tartu taas ette 65:56. Patrik Saali tabav kolmene rünnakuaja viimasel sekundil kolm minutit enne normaalaja lõppu viis Lõuna-Eesti meeskonna taas ette rohkem kui kümne punktiga (72:61). Sellega oli rong TTÜ jaoks läinud ja Tartu korvpalliklubi võttis teenitult Eesti meistritiitli. Lõppskooriks jäi 79:69.

Võitjate parimad olid Kerr Kriisa 25 silmaga ja finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Patrik Saal 19 punkti ning 10 lauapalliga. TTÜ poolelt tõi Jaan-Erik 13 punkti. Tallinna klubi parimaks mängijaks valiti Aleksander Oliver Hint, kes kogus 12 lauapalli.

U-18 tütarlaste finaalmängus oli Audentese SK kindlalt 81:55 parem Tartu Kalevi eakaaslastest.

Janne Pulk viskas kokku 36 punkti ja valiti ka finaalturniiri kõige resultatiivsemaks mängijaks. Tartu parimana tõi Johanna Eliise Teder 18 punkti. Naiskonna parimaks valiti Kristin Tamberg, kes tõi 10 punkti ja 7 lauapalli.