Buffoni punane ja üleaja penalti aitasid Madridi Reali poolfinaali ({{commentsTotal}})

Ronaldo ja Madridi Real võiduväravat tähistamas.
Ronaldo ja Madridi Real võiduväravat tähistamas. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas tagas viimase klubina koha poolfinaalis Madridi Real, kes kaotas küll ülimalt dramaatilise lõpplahendusega veerandfinaali korduskohtumises Torino Juventusele 1:3, kuid võitis kahe mängu kokkuvõttes 4:3.

Nädala eest Torinos peetud avamängu 3:0 võitnud Madridi Real jäi juba teisel minutil külaliste vastu kaotusseisu, kui Sami Khedira tsenderduse tahaposti vormistas peaga väravaks Mario Mandžukic. Horvaat oli õige mees õige kohas ka 35 minutit hiljem, kui kasutas ära Stephan Lichtsteineri antud tsenderduse, ning lõi seisuks 2:0. Itaalia meistrid lõpetasid märkimisväärse tagasituleku 61. minutil, mil Keylor Navase jämeda eksimuse kasutas ära Blaise Matuidi, kes viis külalised 3:0 ette.

Tõelisele šokk-tulemusele lähedale olnud Juventus näis tüürivat mängu lisaajale, kuid üleajal eksis Juventuse karistusalas määruste vastu keskkaitsja Medhi Benatia, tehes vea Madridi poolkaitsja Lucas Vazqueze vastu. Kohtunik Michael Oliver määras võõrustajatele penalti, mille peale läks endast täielikult välja Juventuse vanameistrist väravavaht Gianluigi Buffon. Kohtunikuga agressiivselt sõnelema läinud Buffon teenis käitumise eest punase kaardi, mis tähendab, et hooaja lõpus karjääri lõpetaval 40-aastasel itaallasel jääbki Meistrite liiga võitmata.

Teisel üleminutil antud penaltit sai enda 150. Meistrite liiga kohtumist mänginud Cristiano Ronaldo lööma minna alles kaheksandal üleminutil, ning üliolulisel hetkel Portugali ründaja ei eksinud. Ronaldo saatis palli paremasse ristnurka, kust Juventuse varuväravavaht Wojciech Szczesny seda püüda ei suutnud.

Kahe mängu kokkuvõttes Juventuse 4:3 alistanud Madridi Realist sai selle tulemusega käesoleva hooaja neljas Meistrite liiga poolfinalist. Viimased kaks hooaega Euroopa kõige prestiižsema karikasarja võitnud Real võib reedel loositavates poolfinaalpaarides vastamisi minna kas Liverpooli, Roma või Müncheni Bayerniga.