Westbrooki kolmikduubel tüüris Thunderi play-off'idesse ({{commentsTotal}})

Russell Westbrook viskel.
Russell Westbrook viskel. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korvpalliliigas NBA sai Oklahoma City Thunder kirja hooaja 47. võidu, kui võõrsilväljakul alistati Miami Heat 115:93.

Kahe klubi heitluses kulgesid esimesed kolm veerandit tasavägises joones, kui esimese veerandaja võitis Miami, teises oli parem Oklahoma City ning kolmandas taas Miami. Viimase veerandi eel juhtisid võõrustajad viie punktiga (81:76), kuid Thunderi võimas lõpuspurt tõi külalistele lõppkokkuvõttes koguni 22-punktilise võidu, millega tagati ühtlasi ka koht play-off'ides.

Oklahoma City Thunderi üleplatsimeheks kujunes kolmikduubli teinud Russell Westbrook, kes sai kirja 23 punkti, 13 korvisöötu ja 18 lauapalli. Thunderi resultatiivseim mängija oli 27 silma loopinud Paul George. Pingilt sekkunud Jerami Granti arvele jäi 17 punkti ja viis lauapalli. Miami parimana viskas Josh Richardson 18 punkti.

21. hooaega järjest kindlustas play-off'i koha ka San Antonio Spurs, olles koduväljakul peetud tasavägises heitluses parem Sacramento Kingsist 98:85.

Spurs jäi juba esimese veerandaja järel kaheksapunktilisse kaotusseisu ning ka poolajal oldi seitsme punktiga taga. Kolmanda veerandi lõpuks vähendati vahe kuuele, kuid suurem viskekontsert jäeti viimasesse veerandisse, kus Kingsist visati koguni kaks korda rohkem punkte – 38 silma Sacramento 19 vastu. Kokkuvõttes 13-punktilise võidu teeninud Spurs kindlustas tulemusega läänekonverentsi seitsmenda klubina koha play-off'ides.

Spursi parimana viskas Rudy Gay 18 punkti, saades kirja ka kuus lauapalli. Manu Ginobili panustas 17 silma ja kuue lauapalliga. Kaotajate parimana loopis Willie Gauley-Stein 25 punkti ning võitis kümme lauapalli. Neli silma vähem sai kirja De'Aaron Fox.

Detroit – Toronto 98:108
Brooklyn – Chicago 114:105
Miami – Oklahoma City 93:115
New York – Cleveland 109:123
Milwaukee – Orlando 102:86
Minnesota – Memphis 113:94
San Antonio – Sacramento 98:85
Denver – Portland 88:82