VIDEO | Tartu järgmine vastane alistas Leedu kõrgliigas Žalgirise ({{commentsTotal}})

Šiauliai tagamängija Nicholas Zeisloft (palliga)
Šiauliai tagamängija Nicholas Zeisloft (palliga) Autor/allikas: BC Zalgiris Kaunas/Twitter

Korvpalli Balti liiga pronksiseeria avamängus Tartu Ülikooli alistanud Šiauliai oli esmaspäeval koduliigas üle ka liidrist Kaunase Žalgirisest.

Viimast veerandaega kümnepunktilises kaotusseisus alustanud Žalgiris vähendas kodumeeskonnaga jõudsalt vahet ning läks kaks minutit enne mängu lõppu 88:86 juhtima, aga Donatas Sabeckise, Arminas Urbutise ning Laurynas Birutise korvid tõid Šiauliaile siiski võidu.

Üleplatsimees Brandon Davies viskas Žalgirise kasuks 25 punkti, 21 punktiga oli võitjate resultatiivseim Birutis. Kaheksa vooru enne põhiturniiri lõppu hoiab Šiauliai Leedu liigas 11 võidu ja 17 kaotusega viiendat kohta, sama palju võite-kaotusi on ka Pieno Žvaigždesil.

Juba kolmapäeval võõrustab Šiauliai kodusaalis Tartu Ülikooli, kes alistati eelmisel kolmapäeval Tartus 88:86. "Täitsa mängitav sats, ega nad meid millegiga ei üllatanud," rääkis TÜ peatreener Priit Vene kohtumise järel ERR-ile. "Pigem peame ise veel rohkem valmis olema füüsiliseks võitluseks. Füüsiliselt on nad meist natuke üle."