Eesti võõrustab juba kümme aastat tegutsenud UEFA õppeprogrammi seminari ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti võõrustab juba kümme aastat tegutsenud UEFA õppeprogrammi (UEFA Study Group Scheme) seminari esmakordselt. Tallinnas on kohal Portugali, Albaania, San Marino, Gibraltari, Gruusia alaliitude, UEFA ja FIFA esindajad.

Kogemusi jagatakse eelkõige noorte ja rahvajalgpalli arendamisel. Kui ühe miljoniga Eestis on üle 17 000 litsenseeritud jalgpallimängija ja kümne miljoni elanikuga Portugalis 177 000 registeeritud jalgpallurit, siis noori püüavad mõlemad riigid sarnaselt ja Eestil pole siin midagi häbeneda.

"Üks suuremaid on Eesti Jalgpalli Liidul kooliprojekt, suvelaagrid, tüdrukutefestivalid, kus läbi kolme aasta on olnud kokku 30 000 osalejat. Suurim neist on kooliprojekt ligi 26 000 osalejaga," ütles EJL Rahvajalgpalli juht Teet Allas.

Koolituste eesmärgil mullu Portugali alaliidu juurde loodud Jalgpalli Kooli direktor ja Porto Ülikooli professor Andre Seabra ütles, et 5-11 aastasid noori on Portugalis pool miljonit ja neist 45 000 on seotud jalgpalliga.

"Teeme rohkem jõupingutusi kooliprojektidega, et seda numbrit kasvatada. Usume, et suudame 2020. aastaks tõsta selle arvu 80 000 nooreni, kes osaleb jalgpalli treeningutel. See oleks enam-vähem 15% kogu riigi selle vanusegrupi noortest, kes siis osaleks meie jalgpalliprojektides.”

Kõik alaga tegelejad ei soovi saada Ronaldoks. Meie eesmärk on tuua noori ja harrastajaid mängu juurde, et nad oleks tervemad," ütles professor Seabra ning tutvustas seejärel Portugali Jalgpalli Kooli kõige uuemat medikamenti, mis kannab nime "Jalgpall on arstirohi." Selles karbis on üksteist abstraktset tabletti haiguste vastu, mida 60. minutiline jalgpallitrenn ennetab või ravib.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: