Eesti võõrustab esmakordselt UEFA õppeprogrammi ({{commentsTotal}})

jalgpall
jalgpall

12.-14. märtsini toimub Eestis UEFA Study Group Scheme'i seminari, kus kolme päeva jooksul viibivad Tallinnas külalised kolmest UEFA liikmesriigist, et vahetada oskusteavet jalgpalli rollist koolides ja koolispordis.

UEFA Study Groupi näol on tegemist programmiga, mis on kestnud juba kümme aastat ja kus saavad kokku erinevate riikide alaliitude esindused eesmärgiga täiendada oma teadmisi ja vahetada kogemusi neljas valdkonnas – treenerite koolitus, noorte-, naiste- ning rahvajalgpall.

Eestis jaoks on õppeprogrammi võõrustamine esmakordne. Tallinnasse sõidavad märtsi keskpaigas treenerid ja ametnikud San Marinost, Gibraltarilt ja Portugalist. Suuremad teemad, mida arutatakse, on projekt "Jalgpall kooli!", Rimi jalgpalli osavusfestivalid ja suvelaagrid, Arte Gümnaasiumi jalgpalliklassid, SPIN spordiprogramm ja koolisport üldiselt.

Omapoolsete ettekannetega esinevad kolme päeva jooksul kõik osalevad riigid ja UEFA rahvajalgpalli saadik. 14. märtsil külastatakse Rimi jalgpalli osavusfestivali Raplamaal. Eesti Jalgpalli Liidust saavad sõna tehniline direktor Janno Kivisild, koolitusosakonna juht Karel Voolaid, Arte Gümnaasiumi projekti koordinaator Urmas Kirs, kooliprojekti juht Rauno Tutk, suvelaagrite koordinaator Martti Pukk ja rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas. Lisaks räägivad oma valdkondadest Eesti Koolispordi Liidu peasekretär Madis Pettai ja SPIN-programmi tegevjuht Keit Fomotškin.

Teet Allas usub, et seminarist saavad kasu kõik osapooled. "Arvan, et meil on teiste riikide jalgpalliliitudele jagada väärtuslikke kogemusi selle kohta, kuidas oleme erinevad projektid Eestis käima lükanud ja koole oma tegevustesse kaasanud. Meie omalt poolt loodame saada teistelt riikidelt uusi ideid, et viia jalgpalli veelgi rohkemate inimesteni."

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: