Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pohlak selgitas taas ERR-i toetamist jalgpalliõiguste omandamiseks

"Pealtnägijale" avameelse intervjuu andnud Eesti Jalgpalli Liidu president Aivar Pohlak selgitas muuhulgas taas, miks otsustas jalgpalliliit aidata Eesti Rahvusringhäälingul omandada EM-finaalturniiri ja kahe valikturniiri ülekandeõigusi.

ERR omandas UEFA-lt 2020. aastal toimuvate jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri teleõigused, samuti sellele eelneva ning järgneva valiktsükli ning jalgpalli rahvuskoondiste uue formaadi Nations League ülekandeõigused aastatel 2018 – 2021. Tervikpaketi omandamine läks ERR-ile maksma 1,34 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks, jalgpalliliit tegi ERR-ile sihtotstarbelise toetuse summas kuni 950 000 eurot.

Sisuliselt sekkusite jalgpalliliidu rahaga ausasse konkurentsi, kus oli valida, kas rahvusringhääling või erameedia ja te otsustasite ise nende eest, kes saab ülekandeõigused. Te tahate dikteerida ka seda, kes näitab mänge.

Novot. Olukord on ju väga lihtne, see on konkreetselt jalgpallihuvides oleva...

Te sellega ütlete, et näiteks Eesti Meedia ei saaks sellega hakkama?

Eesti Meedia ehitab üles oma spordipoolt ja Eesti meedia on endale praeguses faasis korjanud kokku väga palju igasuguseid ülekandeõigusi – olümpiamängud ja ka palju jalgpalliõigusi, ka muid õigusi. Tegelikult mingit pidi on ju läbi selle ERR-is tekitatud ideaalne vaakum just selleks, et jalgpall võiks seal sellisel moel jätkata. Me ei dikteerinud ERR-ile mitte kuidagi ette seda, et nad peaksid jalgpalli näitama. Nad tahtsid ise jalgpalli näidata ja kuna ka suur hulk teisi jalgpalli suurvõistlusi oli seal niikuinii, oli mõistlik hoida seda paketti koos.

Ilma kritiseerimata Eesti Meediat. Eesti Meedia alles ehitab üles enda telekontseptsiooni ja ka spordikontseptsiooni. Ja ma arvan, et neil peavad ka mingid asjad paika loksuma enne kui jalgpall saab reaalselt otsustada, kus oleks pikas perspektiivis targem olla. Aga sellisel turbulentsel perioodil oli see mõistlik samm meie poolt. Ma ei usu sellesse maailma, kus ainult rahapõhiselt saab teha otsuseid.

Antud juhtum oli ju selgelt rahapõhine. Raha oli see, mis otsustas ülekandeõiguste andmise. Ja see, et Eesti Meedia on turbulentses tsoonis... aga nad polegi ju saanud ülekandeid teha. Me ei teagi, kuidas nende võimekus tegelikult on. Kuidas nad peaksid üldse kasvama?

No just, me näemegi seda nüüd, kuidas nad teevad olümpiamänge, kuidas nad teevad muud. See ei olnud ju rahapõhine otsus. ERR ei tahtnud seda teha mitte sellepärast, et see oleks talle majanduslikult kuidagi kasulik. See on olnud tema programmi normaalne osa. Tõepoolest, me sekkusime läbi raha, aga ma hindaksin pigem väärtuspõhiseks lähenemiseks seda. Pluss ka see kõige lihtsam vastus, mida tuleb öelda – meie jaoks on väga oluline, et jalgpall oleks tasuta kanalites inimestele saadaval. Sest ta on massimäng, teda vaatab suur hulk erinevaid inimesi.

Seega teie ei näe, et jalgpalliliidul oleks olnud nende mitme saja tuhande euroga midagi paremat teha, mida te rahvusvaheliselt organisatsioonilt saite?

Mitte midagi sellepärast kindlasti tegemata ei jää, seda ma võin kohe kindlasti vanduda. Selline on meie majandamise loogika, et igale kulule tuleb leida tulu ja ma arvan, et me oleme suhteliselt tublid selles, et igale tekitatud kulule ka tulu vastu leida. Ma arvan, et keegi ei saa meile ette heita, et oleksime midagi tegemata jätnud.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: