FC Cosmos ja FC Smsraha alustasid veerandfinaalseeriat kindla võiduga

Narva United ja Tallinna Cosmos on alustanud oma veerandfinaalseeriat vastavalt kaotuse ja võiduga. Autor/allikas: Kirill Jakušev

Eesti saalijalgpallimeistrivõistluste veeradfinaalide kolmapäevastes mängudes said ülekaaluka võidu põhiturniiri kaks edukamat Tallinna FC Cosmos ja Viimsi FC Smsraha, kes alistasid oma vastase vastavalt 5:1 ja 7:2.

Põhiturniiri võitja Tallinna FC Cosmose ja viimase, kaheksandana play-off'i pääsenud Rummu Dünamo vahelist kohtumist Kiili spordihallis läks FC Cosmos juhtima, kui mängitud oli 5.08: vastaste kaitse eksimuse järel avas Denis Vnukovi söödust skoori Aleksei Panin.

Esimese poolaja ülejäänud kaks väravat sündisid poolaja lõpus. Kui aega oli kulunud 17.57, lõi venetsueellaste koostööst 2:0 värava Joan Romero, kes värava lähistelt pöördelt palli väravasse saates realiseeris Alexander Moreno söödu.

23 sekundit hiljem oli tablool juba 3:0, kui Cosmose väravavahi Keiver Ortizi kiiresti üles võetud rünnakust jõudsid väljakuperemehed vasakult äärelt sujuvalt vastaste väravani ja Panini hea söödu realiseeris Boriss Poddubnõi.

Teisel poolajal löödi samuti kolm väravat. Algul kasutasid Cosmose mängijad ära selle, et vastased ei realiseerinud 1:1 olukorda, lüües kohe vasturünnakul kiirelt 4:0. Paremal äärel vastase ilusti üle mänginud Poddubnõi andis söödu keskel vabaks jäänud Mark Ivanovile, kes palli kindlalt väravasse saatis. Teist poolaega oli mängitud 11.30.

2.29 enne mängu lõppu lõpetas kena mitmekäigulise kombinatsiooni väravaga seisuks 5:0 põhiturniiri edukaim väravakütt Deniss Vnukov.

Viimane sõna jäi siiski külalistele, kes eduka surve lõpptulemusena said pool minutit enne lõpuvilet auvärava, pärast seda kui paremalt äärelt audi lahti mänginud Jevgeni Merkurjevi söödu realiseeris tugeva ja täpse löögiga alla nurka väravaks Dmitri Sui.

Viimsi pani võidule aluse avapoolajal

Viimsi kooli spordikompleksis võõrustas tiitlikaitsja ja eelmisel nädalal samas kohas toimunud karikafinaalis FC Cosmose alistanud Viimsi FC Smsraha põhiturniiril seitsmenda koha saanud Sillamäe Alexelat.

Väljakuperemehed läks juba teise minuti keskel juhtima, kui Aleksandr Makarovi eeltööst lõi värava Edwin Stüf.

Üheksandal minutil löödi kolm väravat. Alguses suurendas Viimsi mängiv treener Oleksandr Sorokin oma meeskonna eduseisu kaheväravaliseks, realiseerides vabalöögi lahti mänginud Ervin Stüfi söödu. 23 sekundit hiljem lõi Vassili Kulik ühe värava tagasi: pärast viimsilaste pallikaotust pääses Kulik väljakuperemeeste väravavavahi Mark Boskiniga silmitsi ja sillamäelane saatis tugeva löögiga palli väravasse. 2:1 sai tablool olla vaid 22 sekundit, sest Sorokin tegi seisuks 3:1, lüües väravasse Sillamäe väravavahi Aleksandr Kalinini tõrjest talle põrkunud palli.

Neli minutit enne poolaja lõppu lõi Aleksei Titenok tugevast kauglöögist 4:1.

Kõik sai selgeks teise poolaja esimese viie minutiga, kui alguses tegi Nikita Andreev 5:1, realiseerides rünnakule tulnud väravavahi Mark Boskini söödu, lüües palli täpselt kaugemasse alanurka. Seis 6:1 sündis Igor Vassiljevi eeltööst: tema söödust värava ette jõudnud palli suunas oma meeskonna väravasse sillamäelane Vassili Kulik.

Kohtumise lõpus "lendavat väravavahti" kasutanud sillamäelased suutsid viimase minuti alguses ukrainlaste koostöö tulemusena ühe värava tagasi lüüa, kui värava all vabaks jäetud Andrei Kidanov realiseeris Ihor Dmitrjevi täpse söödu.

Mängu viimane värav kanti siiski Viimsi arvele – Nikita Filin lõi lõppseisuks 7:2.

Kahes ülejäänud paaris oli veerandfinaali avamäng peetud eelmisel nädalal. Põhiturniiri neljas Tartu Ravens Futsal alistas viienda asetusega NPM Silmet FC Sillamäe 6:3 ning kuuenda asetusega JK Kohila suutis võõrsil üle olla põhiturniiri kolmandana lõpetanud Narva United FC-st 5:2.

Seeria teised mängud peetakse käesoleva nädala reedel ja laupäeval. Poolfinaali pääsuks on vaja vastane alistada kahel korral.