Piletimüük kodusele laskesuusatamise MK-etapile on alanud tormiliselt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tuuli Tomingas Autor/allikas: Jarek Jõepera

Järgmise aasta märtsis esmakordselt Otepääl toimuva laskesuusatamise MK-etapi piletimüük on alanud tormiliselt. Kuigi laskesuusatamise paremik koguneb Otepääle alles aasta pärast, müüdi esimese kolme nädalaga ligi 2500 piletit.

"Piletimüügi edukas algus oli korraldajate jaoks positiivne üllatus. Publikuhuvi on hoolimata praegu maailmas valitsevast keerulisest ajast märkimisväärne," ütles Otepää MK-etapi korralduskomitee esimees Aivar Nigol. Praegu on pileteid soetanud valdavalt eestlased, kuid etapile oodatakse ka vähemalt sama palju külalisi välisriikidest, kokku ligi 12000 pealtvaatajat.

"Laskesuusatamisest on tänu ERR-i ülekannetele saanud eestlaste jaoks talve lahutamatu osa ja nüüd on kõigil võimalus maailma absoluutseid tippe oma silmaga näha," lisas Nigol. 

Paljud tipplaskesuusatajad on varem Tehvandil tiitleid noppinud nii juunioride maailmameistrivõistlustel kui Euroopa meistrivõistlustel. 2020/21 MK-sarja üldarvestuse teine mees, norralane Sturla Holm Lägreid, on Tehvandi Spordikeskuse radadel teinud mitu edukat sõitu. "2018. aasta juunioride maailmameistrivõistlused Otepääl olid minu esimesed rahvusvahelised tiitlivõistlused. Ma sain nii individuaaldistantsil kui teatesõidus hõbemedali. Mul on Otepääst head mälestused, see on väga kena koht ja loodan seal jälle võistelda," ütles Lägreid. 

Teine Norra laskesuusataja Johannes Dale sai samal aastal juunioride arvestuses jälitussõidus pronksi ja teatesõidus hõbeda. "Otepääl toimusid minu jaoks esimesed suured võistlused, kuhu pidin laskesuusatamisega seoses reisima. Mulle väga meeldib Otepää staadion ja sealne rada on väga raske, nii et tuleb paras heitlus, aga ma juba ootan seda," ütles Dale. 

Ka korraldajatele jäid Dale ja Lägreid toona meelde. "Mõlemad mehed saavutasid medalikohti ja paistsid juba siis silma," ütles Nigol. "Just tänu hästi korraldatud noorte ja juunioride maailmameistrivõistlustele usaldas Rahvusvaheline Laskesuusatamise Liit Otepääle MK-etapi korraldusõiguse," lisas ta. Lisaks 2022. aastale korraldatakse Otepääl MK-etapp ka 2026. aastal. 

Kui tiirutribüünile jagub veel kohti neljapäevaks ja reedeks, siis ka suur suusastaadionitribüün täitub tõenäoliselt juba enne uue laskesuusatamise hooaja algust. "Seega tasub piletid võimalikult varsti ära osta, et endale soovitud koht kindlustada," ütles Nigol. Võistlust on võimalik jälgida ka rajalt, kuhu paigaldatakse pealtvaatajatele ekraanid. Samuti on ekraanid staadionil.

Esimene Baltikumis toimuv laskesuusatamise MK-etapp peetakse Otepääl Tehvandi Spordikeskuses 2022. aasta 10.-13. märtsini.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: