Lamela kaunis värav Tottenhami Põhja-Londoni derbis ei päästnud

Just selliselt löödud väravaga viis Erik Lamela Tottenhami pühapäeval juhtima.
Just selliselt löödud väravaga viis Erik Lamela Tottenhami pühapäeval juhtima. Autor/allikas: SCANPIX/Pool via REUTERS

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas mängiti pühapäeval järjekordne Põhja-Londoni derbi, kui Arsenal alistas 2:1 Tottenhami.

Koduväljakul mänginud Arsenal oli kogu kohtumise jooksul paremaks meeskonnaks, ent jäi 33. minutil kaotusseisu, kui suurepäraselt õnnestunud rabona'ga (löök tugijala tagant) viis Tottenhami ette Erik Lamela. Argentiinlane oli veerand tundi enne väravat vahetusest asendanud vigastada saanud Son Heung-Mini.

Poolaja eelviimasel minutil viigistas seisu teist mängu järjest värava löönud Martin Ödegaard ning võidu tõi kodumeeskonnale Alexandre Lacazette'i 64. minuti täpne penalti. Lamela tegus õhtu lõppes 76. minutil teise kollase kaardiga.

Arsenal oli derbimängus viimati võidukas 2018. aasta detsembris, järgmisest viiest mängust võitis Tottenham kolm ning kaks mängiti viiki.

Leicester City alistas Kelechi Iheanacho kübaratriki toel 5:0 tabeli punase laterna Sheffield Unitedi ja tõusis uuesti teiseks, järjestust võib taas muuta õhtul West Hamiga kohtuv Manchester United.