Mbappe ajalooline mäng saatis Barcelona juba kohvreid pakkima

{{1613486100000 | amCalendar}}
Kylian Mbappe Autor/allikas: SCANPIX/AP

Mullune Meistrite liiga finalist Pariisi Saint-Germain jätkas tänavust hooaega jõudemonstratsiooniga, kui kaheksandikfinaali avakohtumises alistati Barcelona võõrsil koguni 4:1.

Prantsusmaa hiiu kangelaseks kerkis Kylian Mbappe, kes lõi võõrustajate võrku kolm palli. Lionel Messi viis Barcelona 27. minutil penaltist küll juhtima, aga edasine oli PSG pidu. Mbappe viigistas viis minutit hiljem seisu ja viis külalismeeskonna 65. minutil juhtima.

70. minutil lükkas Moise Kean peaga väravasse Leandro Paredese karistuslöögi ja Mbappe vormistas 85. minutil lõppskoori kauni tabamusega. Barcelona saatis teisel poolajal PSG värava raamidesse vaid ühe löögi.

Ühtlasi sai Mbappest sel sajandil esimene mängija, kes on Barcelonale Meistrite liiga play-off'is nende koduväljakul löönud kolm väravat. Viimati sai sellega 1997. aasta novembris hakkama Andri Ševtšenko, kui Kiievi Dinamo alistas katalaanid alagrupimängus 4:0.

Et detsembri alguses jäädi Nou Campil 0:3 alla Torino Juventusele, on Barcelona käesoleval hooajal nüüd kolme väravaga kaotanud kaks kodumängu, sama palju, kui eelneva 20 hooajaga kõigi sarjade peale kokku.

Teises teisipäevases kaheksandikfinaali avamängus oli Liverpool Budapestis toimunud kohtumises 2:0 üle Leipzigist. Tunamulluse võitja viis 53. minutil juhtima Mohamed Salah, Inglismaa klubi teise värava eest hoolitses viis minutit hiljem Sadio Mane.

Mõlemas paaris peetakse kordusmängud 10. märtsil.

Eelvaade:

Õhtu keskses matšis lähevad Camp Nou staadionil vastamisi viiekordne Meistrite liiga võitja Barcelona ja mullune finalist Pariisi Saint-Germain.

Prantsusmaa kõrgliigas teisel kohal olev PSG peab hakkama saama ilma brasiillasest tähe Neymarita ning samuti ei tule väljakule argentiinlane Angel Di Maria, mõlemat meest segab reievigastus. Seetõttu on mulluses finaalis Müncheni Bayernile alla jäänud PSG põhimeheks täna Kylian Mbappe.

22-aastane prantslane troonib 16 väravaga küll kõrgliiga suurimate väravaküttide edetabeli tipus, Meistrite liigas on sel hooajal tema arvel aga vaid kaks tabamust ning viimati sahistas ta play-off'is vastaste võrku 2019. aastal Manchester Unitedi vastu.

"Kahtlemata puuduvad meil tähtsad mängijad, aga meil on meeskond ja mängijad, kes peavad võtma vastutuse. Ootan Mbappelt sama, mida ootan kõigilt suurtelt mängijatelt. Olen tema senise panusega väga rahul," rääkis reporteritele aasta lõpus PSG peatreeneriks saanud Mauricio Pochettino.

"Peame kaitsma mängijaid nagu Neymar, Lionel Messi ja Cristiano Ronaldo, sest tänu nendele naudime jalgpalli rohkem," rääkis esmaspäevasel pressikonverentsil Barcelona loots Ronald Koeman. "Kohtunikud peavad neid kaitsma, kuigi see on kontaktsport. Parimad mängud on need, kus on väljakul maailma parimad jalgpallurid."

Kaks suurklubi mängisid omavahel viimati 2017. aasta kaheksandikfinaalis, kui Barcelona kaotas esimese kohtumise 0:4, ent pääses 6:1 koduvõiduga siiski edasi.

Barcelona viimaseks mänguks Meistrite liiga play-off'is oli mullune 2:8 allajäämine hilisemale võitjale Bayernile. "Meil on palju noori mängijaid ja seetõttu ei saa me oodata Meistrite liiga võitmist," tõdes Koeman. "Sellegipoolest oleme heas vormis ja võime kõiki võita. Ma ei usu, et meist on palju paremaid meeskondi."