Neljas teatesõit tõi neljanda erineva võitja, Eesti 16.

{{1611468840000 | amCalendar}}
Foto: Jarek Jõepera

Laskesuusatamise MK-etapil Itaalias Anterselvas võitis naiste 4x6 km teatesõidu Venemaa. Eesti naiskond pälvis 16. koha.

Tomingas kasutas esimeses tiirus ühe varupadruni ja jätkas võistlust neljandal positsioonil ning teises tiirus kahte varupadrunit, mis andis võimaluse võistlust kõrges mängus jätkata.

Talihärm alustas teist vahetust 31,7 sekundiga Itaalia selja taga neljandal positsioonil. Lamadestiiru järel tuli Talihärmal teha aga üks trahviring, mis langetas Eesti 16. kohale. Teise tiiru läbis Talihärm aga puhtalt ning kergitas Eesti taas 11. positsioonile.

Lehtla võttis vahetuse üle kümnendal kohal, kaotades liidritele ühe minuti ja 9,5 sekundiga. Ka Lehtla pidi lamadestiiru järel käima ühel trahviringil, mistõttu langes Eesti taas 16. kohale. Püstitiiru läbi Lehtla sarnaselt Talihärmale puhtalt, mis aitas Eestil koha võrra tõusta. 

Gaim asus viimast vahetust sõitma 15. positsioonilt, kaotades võistluse liidritele kolme minuti ja 12,8 sekundiga. Lamadestiirus tuli Gaimil kasutada vaid üht varupadrunit, mis aitas Eestil Poolast mööda kerkida. Püstitiirust lahkus Gaim aga 15. kohal, ent suusarajal möödus Eestist taas Poola ning nii jäi koondisel hooaja parim tulemus saavutamata. Finišis kaotas Eesti võitjale viie minuti ja 15,1 sekundiga, mis andis 16. kohale.

Liidrite duellis püsis põnevus kuni viimase tiiruni, kui Venemaa ja Saksamaa tulid koos viimasesse tiiru. Esimesena pääses tagasi suusarajale Venemaa, keda Saksamaa enam kätte ei saanudki. See tähendab, et hooaja neljas teatesõit tõi neljanda erineva võitja. Venemaa (0+9) võiduajaks oli 1:07.32,4, eelmisel etapil võidutsenud Saksamaa (0+6) kaotas finišis 11 sekundiga. Kolmanda koha sai Prantsusmaa naiskond (1+9), kaotades Venemaale 21,2 sekundiga.

Esimese kuue sisse mahtusid veel Itaalia (0+8; +40,5), Valgevene (0+14; +46,5) ja Norra (1+12; +59,6).

Enne võistlust: Tänavu on sõidetud kolm teatesõitu ning igal etapil on võidutsenud erinev naiskond. Kontiolahtis triumfeeris Rootsi, Hochfilzenis Norra ning kodustel Oberhofi radadel Saksamaa. Anterselva saavad naiskonnad teha viimase peaproovi enne 20. veebruaril Pokljukas toimuvat MM-i.

Esireast stardivad võistlustulle Rootsi, Saksamaa ja Prantsusmaa, kelle selja taga on Norra, Venemaa ja Valgevene. Eesti kannab stardinumbrit 16 ning esimesena läheb sõitma Tuuli Tomingas. Seejärel võtavad teated üle Johanna Talihärm, Kadri Lehtla ja Grete Gaim.

Eesti teatenelik on tänavu õpetanud korra 17. ja kahel korral 16. kohal.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: