Rauno Nurger: VTB Ühisliiga on minu jaoks samm edasi

ETV spordisaate stuudios käis NBA-st ja korvpallist rääkimas pühapäeval 3x3 korvpallis Eesti meistrivõistluste põhiturniiri KK Viimsi koosseisus võitnud Rauno Nurger.

Rauno Nurger on mänginud USA üliõpilasliigas neli hooaega. Kas NBA unistus elab eestlases endiselt? "Ma arvan, et igaüks, kes mängib veel korvpalli, tal on see unistus alati kuskil peas olemas ja mõtted käivad sellest läbi, et tahaks seal ära mängida. Kindlasti pole ka minu unistus kuhugi kadunud. Olen veel 26-aastane ja mänge on palju ees ehk võtan päev korraga. Mõtlen iga päev, mida ma saaks just tänasel päeval teha, et oma mängu paremaks saada ja niimoodi edasi minna," rääkis Nurger, kes on ka ise mänginud NBA-s pallivate meeste vastu.

"On olnud palju olukordi, eriti üliõpilasliigas, kus on mängitud väga paljude meeste vastu, kes on nüüd NBA-s," jätkas Nurger. "Kasvõi mu tiimikaaslased, neid nimesid on seal palju. Kõigile on teada, et NCAA I divisjonist lähevad paljud mängijad edasi NBA-sse. Seal puutub nendega palju kokku."

Rauno Nurger liitus uueks hooajaks BC Kalev/Cramo meeskonnaga, sest usub, et VTB Ühisliiga on tema jaoks samm edasi. Korvpalluril on selja taga ka Hispaania kogemus. "VTB Ühisliiga saab olema minu jaoks samm edasi. Mängugraafik saab olema tihe ja reisimist saab olema palju. Kuigi Hispaanias sai ka pikkasid bussireise ette võetud, vahepeal koguni 12-tunniseid, siis see saab olema minu jaoks uus kogemus," rääkis Nurger. "Ma olen rääkinud endiste mängijatega, kes on siin samas liigas mänginud ja natuke endale infot juurde saanud, et saada väikest ettekujutust, mis saama hakkab."

Kuidas võtab Nurger kokku Eesti koondise mängud? "Ma võtaks kindlasti kokku positiivselt. Ma usun, et kodune Tallinna turniir oli väga heaks katsumuseks meile ja me näitasime seal häid mänge. Nüüd Soomes läks nagu läks. Võib-olla mehed olid natuke rohkem väsinud ja (Janari) Jõesaar pidi minema Hispaania poole ja (Siim-Sander) Venel oli vigastus ja (Kristjan) Kitsingul samuti. Eks see pani ka oma põntsu. Kindlasti olin väga rahul, kuidas poisid mängisid see suvi ja ootame järgmist akent," ütles Nurger.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: