Leedu koondise peatreener: vastastest väga ei huvitu, tegeleme iseendaga

Neljapäeva õhtul saabus Tallinna Leedu korvpallikoondis, kes kohtub reedel Balti keti karikaturniiri avamatšis Eesti meeskonnaga.

Balti keti turniiri suursoosik Leedu korvpallikoondis saabus Tallinna pea 600-kilomeetrise bussisõidu järel kuurortlinnast Palangast, kus oldi koos treeninglaagris.

"Meil oli kahenädalane laager ja harjutasime," rääkis ERR-ile antud intervjuus Leedu koondise peatreener, 2000. aasta olümpiapronks Darius Maskoliunas.

"Ma ei ütleks, et valmistusime just turniiriks, pigem tutvusime. Meil on meeskonnas palju noori mängijaid. Oli vaja tutvuda, et vaadata, mida nad suudavad ja kuidas neid kasutada. Ja on väga hea, et nüüd on ka selline turniir,
et saab kellegagi mängida ja neid aktsioonis näha."

Leedukad olid laagris, et valmistuda eelkõige novembris toimuvateks EM-valikmängudeks, kui võõrustatakse oma grupi viimast Taanit ja Belgiat, kellele veebruaris üllatuslikult alla jäädi.

"Muidugi tahame Belgiat üle mängida ja püüame seda teha. Mida muuta? Esmalt on vaja vaadata, et keda me jälle kokku saame nendeks akendeks. Annaks jumal, et need mängud toimuksid. Praegu pole muidugi selgust ja midagi ei saa veel kindalt öelda," tõdes Maskoliunas.

Millist mängu tahab Leedu publikule ja ka endale näidata? "Ilusat, kiiret, resultatiivset ja sellist mängu, mis võidab. Vaatamata sellele, et tegemist on
sõprusturniiriga, siis tahaks igat mängu võita," kinnitas OM-pronks.

"Ma arvan, et mängijad tahavad ennast näidata ja teame, et mängud on ka televisoonis. Nad teevad oma tööd ja nende töö on võita mänge. Veidi tegime [skautingut], kuid ei hakka valetama, et väga ei huvitunud, sest tegeleme iseendaga. See on praegu peamine."

Leeduga läheb Eesti vastamisi reedel turniiri avamatšis ja pühapäeval mängib meie koondis paljudest debütantidest koosneva Läti koondisega.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: