Korvpallikoondise treener mängust kodumaa vastu: loomulikult on see eriline

Eesti korvpallikoondis kohtub juuli lõpus kahel korral Soomega, lisaks mängitakse ka Leedu ning Lätiga. Eesti koondise soomlasest peatreener Jukka Toijala rääkis ERR-ile, et rahvusvahelised kohtumised on heaks võimaluseks testida erinevaid mängijaid.

Mida teile tähendab mängida Soome vastu?

See tähendab seda, et saame neli rahvusvahelist matši. Meil on palju mängijaid, saame proovida erinevaid pallureid. Vastas on Läti, Leedu ja Soome, kes on kõik viimastel aastatel EM-il edukad olnud ja on hea testida, kuhu me liigume.

Aga samas on see ka eriline?

Loomulikult on see eriline, ei ole veel saanud sügavamalt mõelda, aga see aeg tuleb hiljem.

Kumb on praegu parem, Eesti või Soome?

Need on ikkagi treeningmängud, tulemus ei ole kõige tähtsam. Nüüd on võimalus testida mängijaid. Soovin, et mõlemad jõuaksid 2021. aasta EM-ile, siis näeme, kumb on parem. Praegu oleme ikkagi treeningfaasis. Usun, et Eestil on hea potentsiaal, et jõuda samale tasemele kui Läti, Leedu ja Soome, aga see võtab aega.

Kas meie mängijad on praegu heas vormis?

Minu meelest on nad päris heas vormis. Ei ole olnud vigastusi ega probleeme. Oleme läinud treeningutega rahulikult edasi. Suvi on olnud pikk, sel nädalal oleme teinud rohkem korvpalliasju, enne tegime rohkem üldfüüsilist. Oleme vähemalt rahuldavas vormis.

Soome vastu peetakse esimene kohtumine 29. juulil Tapiolas ja teine 30. juulil Soome koondise treeningkeskuses Lohjal. Eesti koondise ettevalmistus- ja mängudeperiood kestab 6. juulist kuni 30. juulini ning lisaks Soomele kohtutakse 24. juulil Leedu ja 26. juulil Läti koondistega.

Toimetaja: Tarmo Tiisler, Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: