Prestiižsed USA ülikoolid keelduvad sügisel NCAA-s võistlemast

Ameerika jalgpalli matš Harvardi ja Yale'i ülikoolide vahel
Ameerika jalgpalli matš Harvardi ja Yale'i ülikoolide vahel Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Ameerika Ühendriikide tippülikoole koondav Ivy League'i konverents teatas kolmapäeval, et sinna kuuluvad kolledžid ei löö sügissemestril kaasa ühelgi üliõpilasliiga NCAA turniiril.

Ivy League'i moodustavad Browni, Columbia, Cornelli, Dartmouthi, Harvardi, Pennsylvania, Princetoni ja Yale'i ülikoolid kuuluvad kõik maailma prestiižseimate ülikoolide sekka. Sügissemestril jäetakse sportimata koroonaviirusest tingitud ohu tõttu, mis saab talvel ning järgmisel aastal, pole veel kindel.

"See on Ivy League'i jaoks kindlasti õige, kuigi äärmiselt keeruline otsus," teatas konverentsi pealik Robin Harris ESPN-ile. Tema sõnul võivad ülikoolisportlased treeningutega siiski jätkata.

"Meie spordiprogrammide direktorid tegid erinevate mudelite loomiseks rasket tööd, aga üha rohkem ja rohkem ülikoole karmistasid oma sügissemestri reegleid ning sai selgeks, et sügisel võistelda ei saa. Sama ei pruugi kehtida teistesse konverentsidesse kuuluvate ülikoolide kohta," lisas Harris.

Ülikooliliiga NCAA käive ületab peamiselt tänu korvpalli- ja ameerika jalgpalli turniiridele miljardi dollari piiri. "Pole kahtlustki, et see otsus mõjutab meid majanduslikult, aga küsimus oli tervises ja turvalisuses," tõdes Harris. ESPN-i sõnul ootasid teised konverentsid Ivy League'i otsust pikisilmi ja nende loobumine võib kaasa tuua teisigi sarnaseid valikuid.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: