Eestlane jätkab järgmisel hooajal Madridi Reali noorteakadeemias mängimist

Hispaania korvpalli meistrivõistlustel tiitlit kaitsva Madridi Reali noorteakadeemias jätkab järgmisel hooajal mängimist Henri Veesaar, kes harjutab esmakordselt koos Eesti rahvusmeeskonnaga.

Märtsikuus alles 16-aastaseks saanud kahe meetri ja üheksa sentimeetri pikkusel tsentril Henri Veesaarel on seljataga Hispaanias Madridi Reali korvpalliakadeemias mängitud esimene hooaeg.

"Selle hooaja jooksul on kõige kasulikum olnud see, et füüsilise poolest olen kõige rohkem liikunud edasi. Sinna oli lihtne sulanduda sisse, sest oli palju välismaalasi ja võeti omaks kiiresti," rääkis Veesaar intervjuus ERR-ile.

35-kordse Hispaania meistri ja kümnekordse Euroliiga võitja Madridi Reali noortesüsteemis harjutades higistas Veesaar igapäevaselt saalis kokku 4,5 tundi ning jätkas võõrsil ka kooliõpinguid.

"Meil on olemas oma residents, kus me sööme. Seal on hotell ja see on väga ilus, väga mõnus on seal olla," jätkas Veesaar. "Meil on kool ning lähme kooli kell 9.30 ja kaome ära kell 14. See on väga hea kool, sest see on väga heade tulemustega Hispaania kool. Ma sain õppida see aasta inglise keeles, mul vedas. Hetkel ma jätsin üheksanda klassi vahele ja lõpetasin kümnenda klassi ära."

Madridi Reali U-16 tiimi eest peamiselt mänginud Veesaar jäi eriti rahule tugevatelt rahvusvahelistelt turniiridelt saadud kogemustega. Kohalikud liigamängud tagasid hea koormuse.

"Seal on Madridi siseselt juba kolm liigat, kus on esiliiga, teine liiga ja kolmas liiga minu vanusegrupi kohta. See liiga on väga kõval tasemel, kuigi mängud ei ole enamasti väga tasavägised seal siseselt," ütles Veesaar.

Suve jooksul kasvatab Veesaar muskleid Tallinnas Eesti rahvusmeeskonna korvpallikodus ning sügisel jätkab treeninguid, mänge ja õpinguid Madridi Reali akadeemias. "Järgmisel aastal mängin U-18 liigat ja siis Hispaania kolmandat liigat EBA't," lisas Veesaar.

Ja muidugi on noore talendi helesiniseks unistuseks Reali kuulsasse põhimeeskonda jõudmine.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: