Hispaania jalgpall naasis 45-minutilise mänguga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rayo Vallecano meeskond võiduväravat tähistamas
Rayo Vallecano meeskond võiduväravat tähistamas Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Koroonaviiruse pandeemia tõttu märtsist saati pausil olnud Hispaania jalgpall naasis viimaks, kui neljapäeval peetud esiliiga mängus alistas Rayo Vallecano kodus Albacete meeskonna 1:0.

Ilma pealtvaatajateta peetud kohtumine kestis aga kõigest 45 minutit, sest matši esimene poolaeg mängiti juba ära mullu 15. detsembril. Toona jäeti mäng vaheajal pooleli, kuna kodumeeskonna toetajad kostitasid külalismeeskonna ukrainlasest ründajat Roman Zozuljat solvangutega, kutsudes teda natsiks. Tegu oli esimese korraga Hispaania jalgpallis, kui mäng solvava skandeerimise tõttu katkestati.

Tänases kohtumises mängis külalismeeskond Albacete ka ühemehelises vähemuses, sest detsembris olis poolkaitsja Eddy Silvestre saanud avapoolajal punase kaardi.

Kohtumist alustati minutilise leinaseisakuga, et mälestada 27 000 inimest, kes on Hispaanias koroonaviruse tõttu surnud.

Luis Advincula 61. minuti väravast võitnud Rayo Vallecano hoiab liigatabelis 43 punktiga seitsmendat kohta. Albacete asub 35 silmaga 18. tabelireal.