Tunjov vahetati Serie A-s edu kaitsma, Juventus sai tähtsa võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1583673060000 | amCalendar}}
Paulo Dybala
Paulo Dybala Autor/allikas: EPA/Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliiga kohtumine AC Parma ja Georgi Tunjovi koduklubi SPAL-i vahel algas seoses segadustega plaanitust tund ja 15 minutit hiljem. Hooaja kolmanda mängu sai kirja ka Tunjov.

Koroonaviiruse levikut peatada üritav Itaalia pani riigi põhjaosa karantiini ning spordiminister Vincenzo Spadafora avaldas täna sotsiaalmeedias toetust mängijate ühingu pealiku Damiano Tommassi palvele mängud peatada.

Spadafora sõnul ei peaks mängijaid, fänne ega kohtunikke panema riskantsesse olukorda. Itaalias kõrgliigas toimuvad mängud praeguse plaanide kohaselt 3. aprillini suletud uste taga, et vältida rahvakogunemisi, mis tulevad viiruse levikule kasuks.

Parma ja SPAL-i mäng pidi algselt algama Eesti aja järgi kell 13.30 ning mängijad olid juba platsile viivas tunnelis, kuid kohtunikud kutsusid nad riietusruumidesse tagasi ja jäid ootama edasisi juhtnööre. 35 minutit hiljem tuli teade, et Itaalia kõrgliiga kohtumistega siiski jätkatakse ja kell 14.45 pandi pall mängu.

SPAL läks mängu 70. minutil Andrea Petagna resultatiivse penalti järel juhtima ja kolmanda vahetusena pääses 90. minutil seisu hoidma ka Tunjov, kes sai väljakul viibida seitse minutit. Oma debüüdi tegi Eesti noortekoondislane 15. detsembril AS Roma vastu, eelmises voorus vahetati ta viimasteks minutiteks sisse Juventuse vastu.

Meistritiitli seisukohalt üliolulises mängus alistas Torino Juventus 2:0 Milano Interi ja kerkis taas ühepunktilise eduga Lazio ees tabeliliidriks. Teise järjestikuse kaotuse saanud Inter jääb Juventusest kolmandana maha juba üheksa punktiga, Milano klubil on üks mäng varuks.