El Clasico sai uue noorima väravalööja, Real võttis magusa võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Madridi Reali mängijad
Madridi Reali mängijad Autor/allikas: AFP/Scanpix

Pühapäeval peetud Hispaania jalgpalli kõrgliiga suures vastasseisus Madridi Reali ja Barcelona vahel jäid peale võõrustajad, kes alistasid Kataloonia klubi tulemusega 2:0.

Väravateta lõppenud avapoolaja järel pani Real oma paremuse maksma mängu viimase 20 minuti jooksul, mil suurrivaalide võrku sahistati kahel korral. Skoori avas 71. minutil Gerard Pique rikošetist skoorinud Vinicius Junior, kellest sai 19 aasta ja 233 päeva vanuselt El Clasicote ajaloo noorim väravalööja. Varasem rekord kuulus Lionel Messi nimele, kes sahistas esimest korda Reali võrku 26 päeva vanemana.

Kohtumise 2:0 lõppskoori vormistas teisel üleminutil Dominikaani Vabariigi ründaja Mariano Diaz. Minut varem vahetusest sekkunud Diaz murdis läbi paremast äärest, saates palli väravasse terava nurga alt.

Liigatabelis kerkis Real 56 punktiga taaskord liidripositsioonile, Barcelona on 55 punktiga teine. Kolmandat kohta hoiab Sevilla (46), neljandat Getafe (45).