Mängu lõpu enda kasuks pööranud Atletico pääses Barcelona arvelt finaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Madridi Atletico - Barcelona
Madridi Atletico - Barcelona Autor/allikas: AFP/Scanpix

Uudse formaadiga Hispaania jalgpalli superkarikafinaalis näeb Madridi derbimängu, teises poolfinaalis oli Atletico 3:2 üle Barcelonast.

Hispaania jalgpalli superkarikas mängitakse sel aastal Saudi Araabias ning esimest korda võtab turniirist osa neli klubi: karikafinalistid Valencia ja Barcelona ning kõrgliigas Barcelona järel kolmanda-neljanda koha saanud Madridi klubid Atletico ja Real.

Esimeses poolfinaalis alistas Real kolmapäeval Valencia 3:1, teises poolfinaalis lõid Barcelona ja Atletico neljapäeval teisel poolajal kahe peale viis väravat. Esmalt viis Koke Madridi klubi kohe poolaja alguses juhtima, viis minutit hiljem vastas Barcelona hea kokkumängu järel Lionel Messi.

62. minutil viis Antoine Griezmann Barcelona juhtima, aga viimase kümne minutiga pööras Atletico mängu enda kasuks, kui Alvaro Morata realiseeris 81. minutil penalti ja vabastas seejärel viis minutit hiljem läbisööduga Angel Correa, kes vormistas üks-üks olukorrast lõppseisuks 3:2. Kaks Barcelona väravat, üks löödud Messi ja teine Gerald Pique poolt, tühistas VAR.

Hispaania superkarikafinaal peetakse pühapäeval Jeddahis, mäng algab Eesti aja järgi kell 20.