Ajax sai kaks punast ja Chelsea tuli välja kolmeväravalisest kaotusseisust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Cesar Azpilicueta
Cesar Azpilicueta Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas pidasid teisipäeva õhtul põnevuskohtumise valitsev Euroopa liiga võitja Londoni Chelsea ja kevadine poolfinalist Amsterdami Ajax.

Kodupubliku ees mänginud Chelsea jäi raskesse seisu, sest kuigi Jorginho suutis viiendal minutil pärast Tammy Abrahami kiiret omaväravat viigistada, viisid Quincy Promesi, Hakim Ziyechi suurepärasele karistuslöögile järgnenud puurivahi Kepa omavärav ning Donny van de Beeki tabamused külalismeeskonna 55. minutiks 4:1 juhtima.

Cesar Azpilicueta vähendas 63. minutil kaotusseisu ning 68. minutil saadeti teise kollase kaardi tõttu väljakult ära nii Chelsea mängijat määrustevastaselt takistanud Daley Blind kui karistusalas käega mänginud Joel Veltman. Järgnenud penalti realiseeris Jorginho, kolm minutit hiljem tõi vahetusmees Reece James tabloole viigiseisu. Azpilicueta saatis 78. minutil palli Ajaxi väravasse ka viiendat korda, kuid VAR nägi eelnenud olukorras käega mängu.

H-grupi teises teisipäevases mängus oli Valencia 4:1 üle Lille'ist, ehk nii Ajaxil, Chelsea'l kui Valencial on nelja vooru järel koos seitse punkti.

E-grupis alistas Liverpool Georginio Wijnaldumi ja Alex Oxlade-Chamberlaini väravatest 2:1 Genki, Napoli ei suutnud koduväljakul enamat 1:1 viigist Salzburgi vastu. Sellega tõusis üheksa punkti kogunud Liverpool Itaalia klubi ees ühe punktiga grupi liidriks.

F-grupi teisipäevases keskses vastasseisus viisid Lautaro Martineze ja Matias Vecino väravad Milano Interi avapoolajal Dortmundi Borussia vastu juhtima, aga Achraf Hakimi kaks ja Julian Brandti üks tabamus tõid kodumeeskonnale siiski 3:2 võidu. Varasemas kohtumises leppis Barcelona Nou Campil 0:0 viiki Praha Slaviaga.