Inglismaa jalgpallihooaja esimese karika võitis Manchester City ({{commentsTotal}})

Manchester City mängijad
Manchester City mängijad Autor/allikas: AFP/Scanpix

Inglismaa jalgpalli superkarika ehk Community Shield'i võitis teist aastat järjest Manchester City, kes alistas penaltiseeria järel 2:1 Liverpooli.

City läks kohtumist juhtima 12. minutil, kui osavalt lahti mängitud karistuslöögi järel sahistas viielt meetrilt võrku Raheem Sterling. Veidi enne täistunni möödumist tabas Liverpool kahel korral väravaraame, kui esmalt raksatas Virgil van Dijki pealöök latti ja põrkas sealt väravajoonele ning seejärel saatis Mohamed Salah madala kauglööki Claudio Bravo vasakusse posti.

77. minutil tõstis van Dijk Jordan Hendersoni karistuslöögi järel palli viiekasti, kus selle lükkas peaga väravasse Joel Matip. Salahil oli kohtumise kolmandal üleminutil võimalus Liverpoolile võit tuua, aga Kyle Walker päästis väravajoonelt palli akrobaatilise hüppega.

Penaltiseerias tõrjus Bravo Georginio Wijnaldumi penalti, City realiseeris kõik viis lööki ning triumfeeris eelmise hooaja liiga- ja karikavõitja vahel peetavas kohtumises teist aastat järjest.