Euroopa meister alistas üllataja ja jõudis MM-il poolfinaali ({{commentsTotal}})

{{1561797780000 | amCalendar}}
AFP/Scanpix
AFP/Scanpix Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsusmaal jätkuval naiste jalgpalli MM-il jõudis kolmanda naiskonnana poolfinaali Holland, kes alistas Itaalia veerandfinaalis 2:0.

Valitsev Euroopa meister kontrollis kohtumise käiku pea algusest lõpuni, kuigi sihile jõuti alles 70. minutil, kui tipuründaja Vivianne Miedema lükkas peaga väravasse Sherida Spitse tsenderduse. Kümme minutit hiljem kindlustas hollandlannade võidu Barcelona kaitsja Stephanie van der Gragti värav. Ka see sündis Spitse täpsest karistuslöögist.

Alles teist korda naiste MM-finaalturniiril mängiv Holland läheb poolfinaalis vastamisi täna õhtul toimuva Saksamaa ja Rootsi vahelise kohtumise võitjaga. Ka sellele mängule on võimalik kaasa elada ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel, ülekanne algab kell 19.25.

Enne mängu:

Itaalia on madalaima edetabelikohaga naiskond, kes kaheksa parema sekka jõudis – FIFA edetabelis on Itaalia 15. ja Holland kaheksandal kohal.

Omavahel on nad varem olnud vastamisi neljal korral ja Itaalia pole veel võidurõõmu maitsta saanud – kahel korral on mängitud viiki ja kahel korral on võidutsenud hollandlannad. Viimati mängisid nad aga 2014. aasta novembris MM-valikmängudes, neist esimene jäi 1:1 viiki ja teise võitis Holland 2:1.

Itaalia oli tänavuses kaheksandikfinaalis 2:0 parem Hiinast, Holland sai vastuolulise 2:1 võidu kahe viimase MM-i finalisti Jaapani üle. Hollandlannadele tõi võidu hiline penalti, kui 89. minutil mängis Jaapani kapten Saki Kumagai oma karistusalas käega ja Lieke Martes realiseeris 11 m karistuslöögi.

Toimetaja: ERR Sport