Naiste koondislased välismaal: Aland United sai karikafinaalis napi kaotuse ({{commentsTotal}})

Signy Aarna Eesti naiste jalgpallikoondist esindamas
Signy Aarna Eesti naiste jalgpallikoondist esindamas Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Signy Aarna ja Pille Raadiku koduklubi Aland United pidi mõne päeva jooksul tunnistama kahte nappi kaotust, kui esmalt jäädi karikafinaalis alla HJK-le ja liigas kaotati Kuopio Palloseura (KuPS) naiskonnale.

Esmakordselt Soome naiste karikafinaali jõudnud Aland jäi reedel Helsingis Telia 5G Arenal peetud kohtumises kaotusseisu 15. minutil, kui HJK poolelt oli täpne Emmaliina Tulkki. Rohkem väravaid ei löödudki ning Aland sai kirja 0:1 kaotuse. Raadik tegi kaasa terve kohtumise, Aarna vahetati pingile 75. minutil.

Kaks päeva hiljem pidas Aland liigamängu KuPS-iga ning alustas kohtumist hästi, kui Isabella Mattsson viis naiskonna juhtima. KuPS suutis seisu viigistada 75. minutil ning vormistas 2:1 võidu vaid kolm minutit enne normaalaja lõppu.

Mõlemad eestlannad alustasid kohtumist algkoosseisus, Aarna vahetati pingile 67. minutil. Liigatabelis asub Aland 12 punktiga viiendal kohal. Lähimad jälitajad TPS ja JyPK jäävad vastavalt kahe ja kolme vähem peetud mängu juures maha ühe ja kahe punktiga.