Itaalia, Brasiilia ja Inglismaa võtsid MM-i avavoorus võidud ({{commentsTotal}})

Itaalia naiste jalgpallikoondis
Itaalia naiste jalgpallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Prantsusmaal toimuval naiste jalgpalli maailmameistrivõistluste finaalturniiril jätkuvad esimese vooru mängud. Võidurõõmu said nautida Itaalia, Brasiilia ja Inglismaa.

C-alagrupis teenisid avavoorus võidu Brasiilia ja Itaalia. Kui brasiillannad alistasid 3:0 Jamaica, siis Itaalia sai endast maailma edetabelis üheksa kohta kõrgemal oleva Austraalia üle olulise 2:1 võidu. Võiduväravani jõudsid itaallannad alles kohtumise viiendal lisaminutil. Mõlema Itaalia värava autor oli Barbara Bonansea. Brasiilia eest sai kübaratrikiga hakkama Cristiane, kes sahistas võrku 15., 50. ja 64. minutil.

Inglismaa alistas tulemusega 2:1 Šotimaa. Oma paremus pandi maksma juba esimesel poolajal, kui 14. minutil skooris Nikita Parris ja 40. Ellen White. Šotimaa ainsa värava lõi 79. minutil Claire Emslie.

Turniiril osalevad 24 naiskonda selgitavad alagruppidest edasipääsejad 20. juuniks, maailmameister selgub 7. juulil. Alates veerandfinaalidest näeb kõigi mängude otseülekandeid Eesti Rahvusringhäälingu kanalitest.