Jalgpalliekspert: Eesti koondis on leidnud üles sportlikku viha

Foto: ERR

ETV spordisaate stuudios arutles Tarmo Tiisler FC Reaali mängija ja kauaaegse koduse meistriliiga kommenteerija Joel-Rasmus Remmeliga, kuidas läheb Eesti koondisel EM-valikturniiril Saksamaa koondise vastu ning milline võib olla Rahvuste liiga kulminatsioon.

Alustame Saksamaa mängust, mis teisipäeval toimub. Meil kõigil on Saksamaa koondisega eriline suhe - kas kirglik armastus või sama kirglik vihkamine. Kus sina sellel skaalal oled?

Ma paiknen ilmselt kuskil keskel. Ma ei kuulu Saksamaa koondise poolehoidjate hulka, aga koondis on läbi aastate siin pakkunud ohtralt emotsioone just siis mängides minu lemmikute vastu, kelleks seal on pigem Itaalia olnud läbi aastate.

Kuidas vältida suurt alt üles vaatamist Saksamaa koondisele?

Ma usun, et meestel peaks peale eilset väga valusat kaotust olema motivatsioon täiesti laes. Igausugune tulemus, mis ei ole täielik saun, siis keegi meediast Eesti mehi risti ei löö selle eest. Saksamaa on klassilt palju tugevam Eestist olnud ja tänase päevani on, kuigi on neilgi väike madalseis olnud viimastel aastatel. Ma usun, et tuleb minna julgelt peale ja nagu viimane mäng tõestas, siis sportlik viha leiti üles, mis hiljuti oli natuke kadunud.

Kas Saksamaast ootad enne seda, kuidas mängib Eesti või kuidas Saksamaa mängib meie vastu?

Hea küsimus. Ma arvan, et pigem võib-olla see, kuidas Eesti hakkama saab. Ma loodan, et me ei vaju väga kaitsesse ära. Kindlasti alguses tulevad sakslased väga suure survega peale. Siin Valgevene vastu hoidsid nad 75% palli ja see oli võõrsil. See pilt võib olla ka meie jaoks päris trööstitu, aga kui suudame ise nõelata vastu, siis on kõik võimalik.

Aga Rahvuste liiga finaalist, kus Portugal ja Holland lähevad kokku. On see ennekõike Cristiano Ronaldo versus Virgil van Djik?

Sellest on palju räägitud viimastel päevadel ja tõsi ta on, et kaks väga suurt nime, Ronaldo kolm väravat vedas Portugali finaali ja Van Dijkist ei mäleta keegi, millal viimati mööda saadi, ma usun, et see on üks märkimisväärne duell, aga ma ei usu, et see määrab täna mängutulemuse.

Rahvuste liigal on esimene hooaeg lõppemas. Kas kogu see süsteem sai inimestele arusaadavaks?

Ma arvan, et veel mitte. Läheb veel aega ja see tiitel ei ole ka selline, mille pärast mehed palehigis võitlevad ja poolfinaalid ka näitasid, et päris lõpuni ei minda. Hoitakse end ja ei taheta vigastada saada, aga ma usun, et motivaator sõprusmängude asemel on ta kindlasti ja palju perspektiivikam.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: