Neli väravat löönud Ajax lülitas Reali Meistrite liigas konkurentsist ({{commentsTotal}})

Madridi Real - Amsterdami Ajax
Madridi Real - Amsterdami Ajax Autor/allikas: AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas sündis teisipäeval tõeline üllatustulemus, kui Amsterdami Ajax lülitas konkurentsist mulluse võitja Madridi Reali. Hollandi klubi lõi tiitlikaitsjate kodustaadionil koguni neli väravat, võites 4:1.

Kaheksandikfinaali avakohtumise 1:2 kaotanud Ajaxi jaoks sai mäng Bernebaul unelmate alguse, kui Hakim Ziyech viis külalised juba seitsmendal minutil juhtima. Vaid 11 minutit hiljem kahekordistas David Neres Amsterdami meeskonna eduseisu, viies Hollandi klubi kahe mängu kokkuvõttes 3:2 ette.

Ajaxi hea ründemänguga hädas olnud Real ei suutnud ka teisel poolajal oma mängupilti oluliselt parandada. Dusan Tadic lõi 62. minutil seisuks 3:0 ning külaliste neljanda värava eest hoolitses taanlane Lasse Schöne. Reali ainsa tabamuse sai kirja Marco Asensio.

Kahe mängu kokkuvõttes kaotas viimasel kolmel hooajal Meistrite liiga võitnud Madridi Real 3:5, langedes sellega konkurentsist.

Paralleelselt peetud Dortmundi Borussia ja Tottenham Hotspuri omavahelises korduskohtumises võitis Londoni klubi Harry Kane'i 49. minuti väravast 1:0 ning kahe mängu kokkuvõttes 4:0.