Maailmameister pääses Islandi vastu lõpuminutitel viigiga ({{commentsTotal}})

Kylian Mbappe ja Prantsusmaa jalgpallikoondise fännid
Kylian Mbappe ja Prantsusmaa jalgpallikoondise fännid Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Lisaks Rahvuste liiga jalgpallilile nägi maailma väljakutel neljapäeva õhtul ka maavõistlusmänge. Kui Hispaania ja Argentina said kerged võidud, oli valitsev maailmameister Prantsusmaa suurtes raskustes.

Island asus Guingamp'i kodustaadionil toimunud kohtumist juhtima 30. minutil, kui täpne oli Birkir Bjarnason. 58. minutil viis Kari Arnason islandlased juba kahe väravaga juhtima. Hugo Lloris' headest tõrjetest tuge saanud kodumeeskond ärkas viimasel viiel minutil - esmalt vähendas Holmar Örn Eyjolfssoni omavärav kaotusseisu minimaalseks, 90. minutil viigistas penaltist seisu Kylian Mbappe.

Paco Alcaceri kaks ja Sergio Ramose üks värav viisid Hispaania võõrsil Walesi vastu pooltunniks 3:0 juhtima, 74. minutil suurendas oma karjääri esimese koondiseväravaga edu Marc Bartra. Walesi auvärava lõi 89. minutil Sam Vokes.

Uuendusliku koosseisuga mänginud Argentina alistas Riyadhis Iraagi 4:0, väravad lõid Lautaro Martinez, Roberto Pereyra, German Pezzella ja Franco Cervi.

USA võõrustas Tampas Colombiat ja kaotas 2:4, James Rodrigueze esimese poolaja iluväravale lisasid teisel poolajal Carlos Bacca, Radamel Falcao ja Miguel Borja. Mehhiko alistas Costa Rica 3:2, Türgi ja Bosnia & Hertsegoviina leppisid väravateta viiki.