Kurioosum: mängija jätkas kahe kollasega mängimist ja oleks väravagi löönud ({{commentsTotal}})

Kollane kaart
Kollane kaart Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Möödunud nädalavahetusel leidis Esiliiga B 31. voorus aset kummaline seik, kui Võru Heliose ja Pärnu JK 0:0 viigimängus nägi pärnakas Risto Kauniste kahel korral kollast kaarti, aga väljakult lahkuma ei pidanud.

Põhikoosseisus alustanud Kauniste sai esimese hoiatuskaardi 52. minutil hoolimatu vea eest. 80. minutil sai ta sarnase rikkumise eest ka teise kollase kaardi, ent mängu peakohtunik Marko Liiva teda punasega minema ei saatnud, kirjutab Soccernet.ee.

Vahetult pärast oma teist kollast oli Kaunistel hea võimalus lüüa värav, ent ta tabas posti. Seejärel sai Heliose mängija Valeri Šabanov 84. minutil oma teise kollase kaardi, misjärel pidi tema punasega väljakult lahkuma. Seega mängis Helios viimased minutid kümnekesi Pärnu JK 11 vastu.

Eksimuse sisse lasknud 26-aastane kohtunik Marko Liiva omab A-litsentsi ehk kuulub Eesti kohtunike paremikku. Sel hooajal on ta peakohtunikuna teenindanud viite Premium liiga, kuute esiliiga ja kaheksat esiliiga B mängu. Neljanda kohtunikuna on ta ametis olnud veel mitmetel kõrgliiga mängudel. Alles eelmisel kuul oli ta neljas kohtunik ka rahvusvahelisel tasandil, kui kuulus Eesti kohtunikebrigaadi, mis mõistis õigust U-21 EM-valikturniiril Malta ja Belgia mängul.