Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajaloolisel FIFA konverentsil viibiv Reim pani kõrva taha Deschamps'i ideid

70 päeva pärast jalgpalli MM-finaali kogunesid Londonis ligi 200 FIFA liikmesriigi treenerid ja tehnilised eksperdid, et MM-il nähtut analüüsida. Teiste seas on kohal ka Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim.

Esmakordselt kutsuti kõik rahvusvahelise jalgpalliliidu liikmesriigid ühisele MM-i järgsele konverentsile, mistõttu oli tegemist suurima FIFA poolt korraldatud tehniliste ekspertide kogunemisega. Koosviibimisel analüüsiti suvisel MM-finaalturniiril nähtud trende ja taktikaid, 16. oktoobril saab arutatu internetis ka avalikuks.

"Kindlasti avardab see võimalusi infost osa saada ka väiksematel riikidel," arvas Londonis viibiv Eesti koondise juhendaja Martin Reim. "Meil on ju võimalik kätte saada iga võistkonna mänge ja neid analüüsida, aga nüüd on see töö tehtud FIFA poolt ära. See tõstab võib-olla ka teiste riikide teadmisi ja võimalusi."

Kesksel kohal oli loomulikult Prantsusmaa edu, millest rääkis kuulajatele koondise peatreener Didier Deschamps. Oma kogemusi jagasid mitmed teisedki peatreenerid. "Mulle meeldis kõige rohkem just see osa, kus treenerid rääkisid, mida nad turniiri eel ja ajal läbi elasid," sõnas Reim. "Ega seal mingit revolutsiooni pole, ei midagi sellist, mida ka meie ei teeks. Samad asjad, suurematel riikidel on küll rohkem võimalusi, aga põhiideed, millele rõhku pöörata, mis infot anda - see on suhteliselt sarnane. Didier Deschamps ütles, et taktika ja mänguplaan on loomulikult paika pandud, olukordi on harjutatud, aga lõppotsus on väljakul ikkagi mängijatel. Lõpuks loeb see, mida mängija suudab antud olukorras teha."

"See kinnitab seda, et peame uskuma sellesse, mida teeme. Alati ei tule resultaat, aga kui idee sobib meeskonnale ja sellesse on usku, võib tulemusi teha."

Konverentsi õhtuses osas esinesid ettekandega FIFA kohtunikekomitee esimees Pierluigi Collina ja FIFA kohtunike pealik Massimo Busacca. Mõistagi oli peamiseks teemaks palju poleemikat tekitanud videokorduste kasutamine. "Collina tutvustas põhjalikumalt treeneritele, miks VAR on loodud, mis olid ideed ja eesmärgid selle saavutamisel. Minagi olin paar aastat tagasi VAR-i suhtes pessimistlik, sest see ei olnud nii sujuv. Viimane finaalturniir oli heaks näitajaks, et sellisel kujul aitab ta pigem jalgpallile kaasa kui takistab seda," kinnitas Reim.

Homme selgub Londonis tänavuse aasta parim jalgpallur. Kes Reimi arvates esmaspäeval autasuga lahkub? "Ma ei saa oma valikut avaldada, aga ma väga loodan, et tuleb üks uus nimi, kes saab üle hulga aja pärjatud. See on üks minu kasvu mees, kes on väga tubli, aga samuti väikesest riigist. Ta on sellel aastal teinud suuri tegusid ja olnud oma koondise liider. Hoian talle pöialt."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: