Anier eksis Purje koduklubi vastu penaltil ({{commentsTotal}})

Henri Anier
Henri Anier Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Soome kõrgliiga esmaspäevased mängud andsid kõikidele võistlustules olnud eestlastele põhjust suuremaks või väiksemaks rahulolematuseks.

Ainsa eestlasena vältis kaotust tabelis eestlastest kõrgeimal kohal olevate Henri Anieri ja Artjom Dmitrijevi tööandja Lahti, kes alistas oma lähima jälitaja, Ats Purje tööandja KuPS-i 1:0, vahendab Soccernet.ee. Isiklikus plaanis eriti õnnestunud kummagi tööpäev ei olnud. Anier alustas mängu algkoosseisus ja Dmitrijev pingilt ning kuna Lahti ei teinud mängu jooksul ühtegi vahetust, siis nende roll ei muutunudki. Ats Purje vahetati puhkama 86. minutil, kui seis oli veel 0:0.

Anieril oli suurepärane võimalus lüüa oma hooaja viies värav, kuid 60. minutil ei suutnud ta penaltit realiseerida.  Üleminutitel sai Lahti uuesti 11-meetri karistuslöögi, seekord Eesti esiründajat palli juurde ei lastud ja hoopis Santeri Hostikka tõi võõrustajatele 93. minutil ülidramaatilise võidu.

Eriti nukraks kujunes Marko Meeritsa  tööpäev, kui ta pidi Vaasa puurivahina võtma võõrsil tabeliliidri HJK vastu enda seljatagant välja viis vastuseta jäänud palli. Poolajaks oli HJK eduseis 2:0 ja 68. minutiks, mil platsilt võeti pingile Hindrek Ojamaa, 3:0. Viimase veerandtunniga lisasid pealinlased veel kaks väravat.

Tabeli eelviimane Kemi võitis võõrsil Mariehamni vastu avapoolaja, kuid pidi lõpuks ikkagi 1:2 kaotusega leppima. Marek Kaljumäe mängis kaasa 90 minutit ning sai normaalaja viimasel minutil ka kollase kaardi. Maksim Lipin koosseisu ei kuulunud.