Pärnu tüdrukute jalgpallifestival pakkus toreda päeva enam kui 200 lapsele ({{commentsTotal}})

Pärnu jalgpallifestival
Pärnu jalgpallifestival Autor/allikas: EJL

Möödunud nädalal toimus Pärnus jalgpallifestival tüdrukutele, millest võttis osa 220 last Mai koolist ja lasteaiast.

Pärnu kunstmurustaadionil peetud festivalil viisid lastele lõbusaid harjutusi ja mänge läbi Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) treenerid ja Pärnu Jalgpalliklubi naiskonna treenerid ja mängijad. Osalejate tuju oli üleval hoidmas ka jalgpalliliidu maskott Siil.

Võrreldes eelmiste aastatega on tüdrukute jalgpallifestival saanud uue kontseptsiooni. Alates 2012. aastast toimunud festivale korraldas jalgpalliliit varasemalt nädalavahetuseti koostöös kohalike klubidega. Sellest aastast on lisaks klubidele kaasatud ka koolid, kelle 1.-5. klassi õpilased festivalidel osalevad. Pärnus võtsid päevast osa Mai kooli ja lasteaia lapsed. Aasta jooksul on plaanis korraldada üle Eesti veel 14 jalgpallifestivali.

"Päev õnnestus suurepäraselt. Tänu selle aasta festivali muutustele oli päev intensiivsem ja saime kohtuda rohkemate tüdrukutega. Ilm oli suurepärane, tüdrukud olid mänge mängides ja ülesandeid täites õnnelikud ning meil läbiviijatena oli seda hea näha," sõnas festivalil treenerina osalenud Pärnu JK mängija Kristina Bannikova. Ühtlasi oli naiste koondises seni 50 kohtumist pidanud ründaja arvamusel, et festivalide toimumine on väärt ettevõtmine.

"Selliste ürituste korraldamine on oluline, et tüdrukud tunneksid, et jalgpall ei ole ainult poiste jaoks. Kuulsin ka sellel festivalil, kuidas tüdrukud rääkisid alguses sellest, et tavaliselt mängivad jalgpalli ainult nende klassi poisid, aga peale üritust ütlesid nad, et ka neile meeldib nüüd jalgpall. On oluline, et laps saaks proovida erinevaid spordialasid ja võib-olla kellegi jaoks on jalgpall hingelähedane ja tulebki tänu sellele trenni. Kes aga trennini ei jõua, sai ikka toredalt ja aktiivselt aega veeta!"

Festivali kontseptsiooni muutusest rääkis lühidalt EJL-i rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas. "Pärast eelmist aastat analüüsisime projekti ja mõtlesime, mida saaks paremini teha. Meie eesmärgiks on jõuda võimalikult paljude tüdrukuteni, et neil oleks võimalus jalgpalliga lähemalt tutvuda. Aastate jooksul aga nägime, et nädalavahetused on tihedad nii treenerite, laste kui ka lapsevanemate jaoks. Seega otsustasime tuua need nädala sisse ja korraldada koos koolidega. Klubid on need, kes valivad välja endale nii-öelda partnerkoolid ja meie omalt poolt aitame siis päeva korraldamisele kaasa. Festivalidel on ikkagi klubitreenerid ja -mängijad need, kes lastega tegelevad ja põnevaid tegevusi korraldavad. Läbi selle tahame muuta tugevamaks sidet koolide ja klubide vahel ning, et ka lapsed ja lapsevanemad oleksid teadlikumad, millised klubid nende lähedal tegutsevad."

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: