Artjom Dmitrijev lõi värava ja Lahti alistas võõrsil HJK ({{commentsTotal}})

Artjom Dmitrijev
Artjom Dmitrijev Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Soome kõrgliigas läks neljapäeval kõige paremini Artjom Dmitrijevi ja Henri Anieri tööandjal FC Lahtil, kes alistas võõral väljakul valitseva meistri HJK 2:1.

Sel hooajal alles teise kaotuse saanud HJK jäi esmalt 36. minutil Dmitrjievi väravast 0:1 taha, viigistas teise poolaja alguses, kuid lõpuks võttis Lahti ikkagi võidu. Nii Dmitrijev kui Anier tegid kaasa täismängu, vahendab Soccernet.ee.

Teistes neljapäevastes mängudes olid eestlaste klubid vastamisi. Vigastatud Mihkel Aksaluta mänginud SJK läks Kuopio Palloseura vastu juhtima ja viigistas poolaja, kuid jäi lõpuks 1:3 alla. Ats Purje sekkus pingilt 69. minutil.

Marko Meeritsa ja Hindrek Ojamaa leivaisa Vaasa Palloseura juhtis Kemi ehk Maksim Lipini ja Marek Kaljumäe tööandja vastu juba veerandtunnise mängu järel 2:0 ja ei andnud edu käest, teine poolaeg tõi kummalegi poole ühe värava lisaks. Meerits tegi kaasa täismängu, Ojamaa sekkus 79. minutil. Kemi poolel mängis Lipin kaasa esimese poolaja ja Kaljumäe vahetati pingile 69. minutil.

Tabelis jagavad KuPS ja Lahti 11 silmaga kolmandat kohta. VPS on kogunud kaheksa, SJK seitse ja Kemi hetkeseisuga punase laternana kolm punkti.