"Spordipühapäeva" eri: kuidas saada pileteid UEFA superkarikafinaalile? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

2018. aasta saab Eesti jalgpallisõprade jaoks olema erakordne, sest tippjalgpall pole Eestile kunagi olnud nii lähedal, seda klubide kui ka koondiste mõttes. Tallinnas, Lilleküla staadionil toimub 15. augustil UEFA superkarikafinaal, milles kohtuvad valitsevad Meistrite liiga ja Euroopa liiga võitjad. UEFA superkarikafinaalist rääkis Vikerraadio saates "Spordipühapäev" lähemalt Eesti Jalgpalli Liidu avalike ja koostöösuhete osakonna juht Mihkel Uiboleht.

Ragnar Klavan jõudis Liverpooliga Meistrite liigas nelja parema hulka, seega on endiselt võimalik, et superkarikafinaalis mängib kaasa ka Eesti jalgpallur. Mida see muudaks Eesti jalgpallis korralduslikust aspektist?

See muudaks eelkõige just mängu emotsionaalselt ja teeks ürituse maksimaalselt võimsaks. EV100 pidustustest on superkarikafinaal üks osa sellest ja mis oleks veel parem kingitus Eestile, kui Meistrite liiga võitjana mängiks seal ka eestlane.

Eestlased ja Eesti riik ei saa ainult osa sellest mängust, vaid ka palju laiemalt. Mida kõike UEFA superkarikafinaal endaga kaasa toob?

Sündmused on taustatööna juba mõnda aega käinud. Näiteks on Eestit külastanud juba UEFA ametnikud, kes on tutvunud staadioniga, hotellidega, lennujaamadega, on kohtutud politseiga, et planeerida ürituse turvalisust jt. Hästi oluline on, et just Eesti inimene saaks sellest sündmusest osa. Meil on tulemas karikate ringreisi programm, mis algab 21. juulil ja kestab augusti alguseni, kus kõikide liigade karikad käivad ringi erinevates Eesti linnades, kus toimuvad Premium liiga mängud. On oodata ka ühte väga kõrget külalist, kes sinna tuleb, aga tema nime jätame hetkel saladuseks. 14. augustil on Vabaduse väljakul olemas ka neutraalne fännitsoon, kus need karikad on samuti väljas. Mängule saab tulla vaid 15 000 inimest, aga meie jaoks on oluline, et paljud inimesed saaksid sellest siiski osa ja seepärast ongi meil selline karikate ringi liikumise programm.

Superkarikafinaal on suur maineüritus, kus 100 riiki läheb otsepilt. See teeb suurusjärgus 50 miljonit televaatajat, kes otseülekandes näeb mängu. Lisaks tuleb siia palju kõrgeid külalisi jalgpallimaailmast ja samuti muid väliskülalisi. Oluline aspekt on selle mängu pärand, mida võistlus siia Eesti pinnale jäta. Kui me räägime 3000 inimest, kes aitavad pakkuda korraldusliku teenust üritusele, siis 2000 neist on Eesti inimesed ehk Eesti spordikorraldajad, jalgpalli inimesed, vabatahtlikud jt. Nad kõik saavad hindamatu kogemuse. See ei ole lihtsalt sündmus, mis tuleb ja läheb, vaid ta jätab siia oma pärandi.

Treeningud on superkarikamängu eel kinnised, müügile tulevad ainult mängupiletid, mida saab osta alates 5. juunist, kui UEFA korraldab pressikonverentsi. Vabamüüki tulevate piletite arv on hinnanguliselt 7500-8000 piletit, mille hinda me veel ei tea, küll aga võib eeldada, et see võib olla suurusjärgus 150 eurot. Vaadates UEFA piletipoliitikat, siis Meistrite liigas on piletid kallimad kui superkarikafinaalis, seega võib selliste summadega arvestada. Kindlasti on kõigil eestlastel suur huvi pilet mängule saada, kuid paraku on palju ka neid, kes sinna ei pääse.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: