Roma hiilgava võidu taga on peatreeneri taktikalised muudatused ({{commentsTotal}})

Roma otsustava värava lõi Kostas Manolas, esiplaanil Eusebio Di Fracisco
Roma otsustava värava lõi Kostas Manolas, esiplaanil Eusebio Di Fracisco Autor/allikas: Xinhua/Sipa USA/Scanpix

AS Roma kapten Daniele De Rossi ja teisipäeval Barcelona üle saadud 3:0 võidumängus avavärava löönud Edin Dzeko sõnul on hiilgava tulemuse "peasüüdlaseks" Roma juhendaja Eusebio Di Francesco.

Võõrsil toimunud avamängus saatis Di Francesco mängijad väljakule 4-5-1 formatsioonis, Stadio Olimpicol oli asetuseks aga 3-5-2. "Kogu au peab minema treenerile, kes leiutas selle formatsiooni kaks päeva tagasi, me õppisime selle pähe ja see töötas imeliselt," sõnas penaltipunktilt Roma 2:0 ette viinud De Rossi kohtumise järel.

"Ma pole kunagi näinud Barcelonat nii hädas, me hoidsime neid surve all esimesest minutist," lisas 6. minuti väravaga võõrustajatele ideaalse alguse pakkunud Edin Dzeko. "See oli esimene kord, kui mängisime kolme kaitsjaga ja saime suurepäraselt hakkama. Me uskusime, isegi siis, kui kõik teised pidasid meie võimalusi viieprotsendiliseks."

"Otsustasin selle formatsiooni kasuks, sest see andis meile rohkem ruumi, võimaldas vasturünnakuid ja kiiremat tempot. See muutis meie filosoofiat," sõnas Roma juhendaja Di Francesco.