Reim eesseisvatest sõpruskohtumistest: proovime mängu ründavamaks muuta

Foto: ERR

Eesti jalgpallikoondis peab nädala jooksul kaks sõprusmängu, kui võõrsil minnakse vastamisi esmalt Armeenia ning seejärel Gruusiaga. Koondise peatreeneri Martin Reimi sõnul on mängud heaks võimaluseks uusi taktikalisi käike katsetada.

"Koondisel on alati tähtis see, et oleks ka tulemus, aga peame arvestama sellega, et meil on ainult märtsi mängud ja mai lõpp, juuni on Balti turniir, võib-olla paar sõpruskohtumist veel, et valmistuda sügiseseks rahvuste liigaks. Need on ainukesed kohad, kus veel midagi proovida," selgitas Reim intervjuus ERR-ile. "Kindlasti on meil eesmärk head tulemust saavutada, aga ka olla valmis sügisel oma mängu natuke muutma. Nendes mängudes proovime ka muid taktikalisi asetusi ja variante, et oleksime ettearvamatumad vastastele. Loomulikult on ülesanne ka mängijate arvu positsioonidel suurendada ja leida neid mängijaid, kes suudavad sügisel üksteist asendada."

Mida või keda on plaanis katsetama hakata? "Meil olid ju üle-eelmisel aastal, kui ma treeneriks tulin, kaitsega väga suured probleemid, aasta jooksul sai sisse lastud väga palju väravaid. Selle muutuse tegime eelmisel aastal ära, mingil määral kaitset tugevdasime. Julgen öelda, et eelmine aasta oli Eesti mõistes väga korralik, võib-olla selle Soome mängu jätame välja, aga muidu mäng toimis, saime mingitmoodi kaitse pidama," arutles Reim. "Teine suur probleem olid standardolukorrad, millest meile eelmisel aastal ei löödud ühtegi väravat. See oli hea edasiminek. Loomulikult, eelmine aasta ei tähenda, et nüüd võime need asjad unustada, peame neid asju veel tugevamaks saama. Aga tänu sellele kaitsele rõhumisele oli ründemäng kohati liiga ümmargune, me ei olnud ründes nii ohtlikud. Meil on mingisugused mõtted, mismoodi seda efektiivsemaks teha niimoodi, et kaitses püsib kõik balansis. Eks seda näeb siis telekast, kas see toimib ja kuidas see toimib."

Reim kutsus koondisesse 24 mängijat Norra, Soome, Poola, Inglismaa, Šotimaa, Hollandi, Slovakkia, Tšehhi, Sloveenia ja Eesti liigadest. Kas kõik saavad mängida? "Ma ei saa seda lubada. Loomulikult oleneb mängijate vormist. Ukrainas neli päeva treenides näeme hetkeseisu, poolel koondisel hooaeg alles algas ja mõnda mängijat oleme ainult video vahendusel näinud," selgitas ta. "Idee on selles, et kõik saaksid mänguaega, aga ma ei saa seda koondisetreenerina lubada. Aga kindlasti nad saavad väga palju mõtteid, mida kaasa võtta."

Otseülekanne Eesti koondise kohtumisest Armeeniaga algab ETV-s ja ERR-i spordiportaalis laupäeval, 24. märtsil kell 15.50 ning matšist Gruusiaga teisipäeval, 27. märtsil ETV2-s ja ERR-i spordiportaalis kell 17.50.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: