Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti viigistas Operi lahkumismängus Gibraltariga

{{1401120420000 | amCalendar}}

Eesti jalgpallikoondis mängis Andres Operi lahkumismängus esmaspäeval 1:1 viiki Gibraltariga.

Ragnar Klavan viis 31. minutil Eesti juhtima, aga 71. minutil õnnestus Jake Goslingil viigistada.

Oper alustas mängu Eesti algkoosseisus ja tal oli kolm head võimalust, aga skoori teha ei õnnestunud. Ründaja vahetati pingile 36. minutil.

Tänavu märtsis suudeti Gibraltarit võõrsil 2:0 võita.

Mängu käik:

Kohe mängu esimestel minutitel oli võimalus Henri Anieril ja seejärel kohe ka Ilja Antonovil, aga Gibraltari väravavaht Jordan Perezil õnnestus need üritused nurjata.

12. minutil pääses läbi vastaste Kyle Casciaro, aga tema löök läks tagumisest postist napilt mööda.

Avapoolaja keskel oli paar head võimalust ka lahkumismängu pidanud Andres Operil, kuid esimesel puhul ei õnnestunud puude kõige paremini ja nurgalöögijärgsele pealelöögile sai Gibraltari kaitsja ette. 27. minutil oli Operil pärast Anieri söötu veel üks šanss, aga Perez oli liiga lähedal ja suutis palli blokeerida.

1:0! 31. minutil andis Konstantin Vassiljev nurgalöögi ning kapten Ragnar Klavan lõi palli jalaga ühe puutega Gibraltari väravasse!

Mängu 36. minutil vahetas peatreener Magnus Pehrsson Operi Sander Posti vastu välja. Üks legend oli sellega oma elutöö koondises lõpetanud.

Mõni minut enne avapoolaja lõppu ei saanud trauma tõttu enam jätkata Enar Jääger ja tema asemel tuli platsile kõigest 17-aastane debütant Frank Liivak. Kohe seejärel oli šanss Vassiljevil, aga sooritus läks mööda.

60. minutil näitas hambaid ka Gibraltar, kui Kyle Casciaro lõi tsenderduse järel esimeselt puutelt peale, kuid õnneks suutis Pareiko palli teekonnale ette jääda. Paar minutit hiljem tegi hea kauglöögi äsja vahetuspingilt tõusnud Martin Vunk, aga väravavaht oli taas ülesannete kõrgusel.

1:1! 71. minutil unustas Eesti kaitseliin trahvikasti vabaks Jake Goslingi, kes karistas sinisärgid ära ja viigistas.

78, minutil oli suurepärane šanss Liivakul, kes sai läbijooksule, aga Perez suutis siiski piisavalt palli teekonnale ette jääda.

EESTI - GIBRALTAR 1:1 (1:0)

Väravad: 31. Ragnar Klavan - 71. Anthony Bardon
Hoiatused: 3. Taavi Rähn, 90.+3. Karol Mets - 86. Anthony Bardon, 90. Ryan Casciaro

Eesti: 1-Sergei Pareiko, 5-Ken Kallaste, 15-Ragnar Klavan, 3-Taavi Rähn, 17-Enar Jääger (43. 11-Frank Liivak), 6-Ilja Antonov, 4-Karol Mets, 14-Konstantin Vassiljev (60. 13-Martin Vunk), 7-Sander Puri, 8-Andres Oper (36. 18-Sander Post), 22-Henri Anier (46. 19-Siim Luts).
Varus: 12-Marko Meerits, 2-Alo Bärengrub, 13-Martin Vunk, 19-Siim Luts, 11-Frank Liivak, 10-Sergei Zenjov, 16-Eino Puri, 18-Sander Post.

Gibraltar: 1-Jordan Perez, 2-David Artell (67. 12-Juan Carlos Garcia), 3-Joseph Chipolina, 4-Roy Chipolina, 5-Ryan Casciaro, 6-Scott Wiseman (73. 14-John Jack Sergeant), 7-Adam Priestley (46. 16-Anthony Bardon), 8-Jeremy Lopez (46. 18-John Paul Duarte), 9-Kyle Casciaro (83. 17-George Cabrera), 10-Liam Walker, 11-Jake Gosling.
Varus: 13-Jamie Robba, 12-Juan Carlos Garcia, 14-John Jack Sergeant, 15-Anthony Hernandez, 16-Anthony Bardon, 17-George Cabrera, 18-John Paul Duarte, 20-Matthew Reoch.

Mänguolud: +17, päikesepaisteline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.