Naiste jälitussõidu võitis taas Röiseland, Tomingas lõpetas 27., Külm 52.

{{1642324800000 | amCalendar}}
Marte Olsbu Röiseland
Marte Olsbu Röiseland Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Laskesuusatamise MK-etapil Ruhpoldingis võitis naiste 10 km jälitussõidu taas norralanna Marte Olsbu Röiseland (0; 30.55,0). Tuuli Tomingas oli 27. ning Susan Külm 52.

Kõik tiirud puhtalt lasknud Röiselandi jaoks oli see neljas jälitussõidu võit sel hooajal. Teiseks tuli esimesena rajale läinud rootslanna Elvira Öberg (2; +20,8). Kolmas oli Hanna Öberg (1; +32,4).

Kaheksa parema hulka jõudsid veel prantslanna Anais Bescond (1; +47,9), rootslanna Linn Persson (2; +50,7), valgevenelanna Dzinara Alimbekava (3; +53,2), itaallanna Dorothea Wierer (3; +53,5) ja prantslanna Julia Simon (1; +57,8).

Tomingas lõpetas kolme möödalasuga 27. kohal (+2.52,3). Ta eksis korra teises ning kaks korda viimases tiirus. Oma esimest MK-sarja jälitussõitu sõitnud Susan Külm tegi kuus möödalasku ning sai 52. koha (+6.18,8).

Starti läks 60 naise asemel 53 naist. Seitse sportlast, nende seas norralanna Tiril Eckhoff ja sakslanna Denise Herrmann, pühapäevases jälitussõidus ei startinud.

Enne võistlust:

Kolmapäevase naiste sprindisõidu võitis rootslanna Elvira Öberg, kellele järgnes MK-sarja üldliider Marte Olsbu Röiseland (+21,6). Kolmandana lõpetas itaallanna Dorothea Wierer (+29,7).

Tuuli Tomingas alustab jälitussõitu 30. positsioonilt (+1.39) ning Susan Külm, kes pääses MK-karjääri jooksul esmakordselt jälitussõitu, läheb starti 59. kohalt (+2.21).

Toimetaja: ERR Sport