Prantsusmaa valitsev meister Lille alustas hooaega väravaterohke viigiga

Sven Botman väravat tähistamas

Prantsusmaa jalgpalliliiga eelmise hooaja meister Lille alustas tiitli kaitsmist viigiga, kui kuueväravalises mängus tehti 3:3 viik Metziga.

Lille, kes eelmisel hooajal PSG eest üllatuslikult Prantsusmaa liigatiitli napsas, alustas mängu Metzi vastu hästi ja läks 23. minutil Sven Botmani väravast juhtima, aga lagunes siis täielikult.

52. minutiks juhtis Metz mängu 3:1, kaks korda oli resultatiivne Fabien Centonze ja korra pani võrgu sahisema Matthieu Udol. Seejärel sai eelmisel hooajal Prantsusmaa kõrgliigas kümnenda koha saanud Metz, aga punase kaardi, kui 56. minutil saadeti väljakult minema Kiki Kouyate.

Ühemehelises enamuses suutis Lille siiski mängu tagasi tulla ja Jonathan Ikone ning Burak Yilmazi lisaminutitel löödud värav tegid skooriks 3:3 ja tõid neile liigahooaja avamängust raske viigipunkti.

Lille eeldatavalt suurim konkurent PSG oli avavoorus võidukas, alistades võõrsil Troyesi 2:1. Monaco ja Lyon kaotasid sarnaselt Lille'ile juba avavoorus viike, kui viigistati vastavalt 1:1 Nantesiga ja 1:1 Brestiga.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk