Levadia naaseb Iirimaalt viigiga

{{1626947220000 | amCalendar}}
Tallinna FCI Levadia Autor/allikas: SCANPIX / imago images/Inpho Photography

Tallinna FCI Levadia viigistas jalgpalli Euroopa Konverentsiliiga teise eelringi avamängus võõrsil Iirimaa klubiga Dundalk 2:2.

Kohtumise avaminutitel olid täpsed mõlemad meeskonnad: teisel minutil avas skoori Bogdan Vaštšuk (Levadia) ja kolmandal minutil viigistas William Patching (Dundalk).

Vaštšuki teine värav viis Levadia 20. minutil uuesti juhtima, aga 27. minutil seadis David McMillan taas tabloole viigiseisu.

Teisel poolajal hoidis rohkem initsiatiivi Dundalk, kuigi ka Levadial olid mõned võimalused.

Korduskohtumine peetakse järgmise nädala neljapäeval Tallinnas.

Eurosarja avaringis oli Levadia saanud kahe mängu summas tulemusega 4:2 (3:1 ja 1:1) jagu Gibraltari klubist St. Joseph's. Dundalk alistas Walesi meeskonna Newtowni 5:0 (4:0 ja 1:0).

Enne mängu:

Avaringis läks Levadia vastamisi Gibraltari klubiga St Joseph's. Koduväljakul saadi tänu Zakaria Beglarišvili, Ernest Agyiri ja Marko Putincanini väravatele kirja 3:1 võit. Võõrsil teenitud 1:1 viigist piisas, et kindlustada koht järgmises ringis. Dundalk suutis kahe mängu kokkuvõttes alistada kindlalt Walesi klubi Newtowni 5:0.

Levadia ja Dundalk on ka varasemalt eurosarjas vastamisi läinud, kui 2018. aastal kohtuti Euroopa liiga esimeses eelringis. Toona pidi Levadia kodus tunnistama vastaste 1:0 paremust ja võõrsil kaotati kordusmäng 1:2.

Tänast vastasseisu Tallaghti staadionil ohjavad Tšehhi kohtunikud Miroslav Zelinka, Jan Patak, Petr Antonicek ja Tomaš Batik.

Mäng algab kell 22.00 ning otseülekannet kohtumisest näitab Soccernet.ee. Meeskondade korduskohtumine toimub neljapäeval, 29. juulil A. Le Coq Arenal algusega kell 19.30.

Toimetaja: ERR Sport