Madridi Atletico tuli seitsmeaastase vaheaja järel Hispaania meistriks

Madridi Atletico Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Hispaania jalgpalli kõrgliigas tuli tänavu meistriks Madridi Atletico, kes alistas viimases voorus Valladolidi Reali 2:1.

Hooaja viimasele mängule kahepunktilise eduga linnarivaal Reali ees vastu läinud Atletico jaoks sai kohtumine murettekitava alguse, kui Oscar Plano Valladolidi 18. minutil juhtima viis. Viigiväravat tuli oodata 57. minutini, mil Atletico eest sahistas võrku Angel Correa. Võidupunktid ja ühtlasi ka meistritiitli kindlustanud värava lõi 67. minutil endine Barcelona ründaja Luis Suarez.

Paralleelselt peetud kohtumises alistas teiseks tulnud tiitlikaitsja Madridi Real kodus Villarreali 2:1. Ka Real jäi esmalt kaotusseisu, kui Yeremi Pino Villarreali 20. minutil ette viis. Võidupunktid võttis Real alles kohtumise lõpuminutitel - 87. minutil viigistas Karim Benzema seisu ning teisel üleminutil andis Prantsusmaa koondislane resultatiivse söödu, kui Luka Modric Reali võiduvärava lõi.

Madridi Atleticole on tegemist meeskonna ajaloo 11. meistritiitliga. Sel hooajal 38 mänguga 86 punkti teeninud Atletico triumfeeris viimati 2014. aastal. Atleticost enim on meistritiitleid võitnud vaid Barcelona (26) ja Madridi Real (34).

Celta Vigo - Real Betis 2:3
Eibar - Barcelona 0:1
Elche - Athletic Bilbao 2:0
Osasuna - Real Sociedad 0:1
Madridi Real - Villarreal 2:1
Valladolidi Real - Madridi Atletico 1:2
Huesca - Valencia 0:0