Man Unitedi kapten mõisteti 21 kuuks tingimisi vangi

{{1598368500000 | amCalendar}}
Harry Maguire 22. augustil pärast vahi alt vabanemist
Harry Maguire 22. augustil pärast vahi alt vabanemist Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Kreekas toimus teisipäeval kohtuistung Manchester Unitedi kapteni Harry Maguire' ja veel kahe mehe üle, keda süüdistati avalike teenistujate kehalises väärkohtlemises ja vägivallas. Jalgpallur mõisteti 21 kuuks ja kümneks päevaks tingimisi vangi.

Lisaks 27-aastasele Maguire'le olid kohtu all ka tema 28-aastane vend Joe ning nende 29-aastane sõber Christopher Sharman. Harryt ja Joed süüdistati lisaks veel ka altkäemaksu andmise katses ning Harryt ja Sharmanit ametivõimude solvamises. Kõik kolm meest on kõiki süüdistusi eitanud.

Harry Maguire isiklikult Syroses kohtuistungil ei viibinud, küll aga oli seal tema isa Alan. Mehi esindab Kreeka tuntumaid inimõiguste advokaate Alexis Anagnostakis, kes palus istungi edasilükkamist, aga seda ei rahuldatud.

Anagnostakis sõnas kohtule, et sündmused hakkasid hargnema hetkel, kui grupp albaanlasi süstis Maguire õele Daisyle ainet, mispeale viimane kohe minestas. Süüalused kutsusid takso ja palusid end haiglasse sõidutada, kuid selle asemel viidi nad politseijaoskonda.

Süüdistuse järgi ründasid Maguire, tema vend ja sõber politseiametnikke nii füüsiliselt kui ka verbaalselt.

Üks politseiametnik sõnas, et Maguire ütles jaoskonnas järgmist: "Kas te teate, kes ma olen? Ma olen Manchester Unitedi kapten. Ma olen väga rikas, ma võin teile anda raha, ma võin teile maksta, palun laske meil minna."

Tema kolleeg täiendas, et Maguire olevat sõnanud talle. "Palun laske mul minna, ma olen väga rikas, ma võin maksta, olen Manchester Unitedi liider."

Päeva lõpuks teatas kohus, et karistab jalgpallurit 21 kuu ja kümne päeva pikkuse tingimisi vanglakaristusega. Maguire leiti olevat süüdi korduvas kehalises väärkohtlemises, altkäemaksu pakkumise katses, vägivallas avalike teenistujate vastu ja nende solvamises.

Maguire teatas, et otsus kaevatakse edasi. "Ma jään meie süütuse osas tugevaks ja kindlaks. Mina ise, mu perekond ja sõbrad on ohvrid," kommenteeris inglane.

Harry vend Joe ja sõber Sharman mõisteti 13 kuuks vangi kolmeaastase katseajaga.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: