Lyon alistas Manchester City ja pääses Meistrite liiga poolfinaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lyoni Olympique'i mängijad
Lyoni Olympique'i mängijad Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Jalgpalli Meistrite liiga viimases veerandfinaalis alistas Prantsusmaa meeskond Lyoni Olympique üllatuslikult 3:1 Inglismaa hiiu Manchester City.

Lühikeseks jäänud Prantsusmaa kõrgliigahooaja seitsmenda kohaga lõpetanud Lyoni viis 24. minutil juhtima Maxwel Cornet. 69. minutil viigistas Kevin De Bruyne, kuid 79. minutil lahendas pingilt sekkunud Moussa Dembele üks-üks olukorra ja viis Lyoni taas juhtima.

86. minutil oli Cityl suurepärane võimalus viigistada, kui Gabriel Jesus saatis paremalt äärelt madala tsenderduse värava eest läbi, aga Raheem Sterling virutas palli viielt meetrilt üle Lyoni värava. Vaevalt minut hiljem lõi Dembele oma teise värava ning kindlustas Lyonile 3:1 võiduga koha nelja parema seas.

See tähendab, et tänavu mängivad Meistrite liiga poolfinaalides ainult Prantsusmaa ja Saksamaa klubid. Viimati täpselt kümme aastat tagasi Meistrite liigas nelja parema sekka pääsenud Lyon läheb poolfinaalis vastamisi Müncheni Bayerniga, selle paari võitja mängib finaalis Leipzigi ja Pariisi Saint-Germaini matši võitjaga.