FIFA endine tippjuht peab jalgpallist kümme aastat eemal olema

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Markus Kattner Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Rahvusvahelise jalgpalliliidu (FIFA) eetikakomisjon määras organisatsiooni endisele peasekretärile Markus Kattnerile kümne aasta pikkuse jalgpallis tegutsemise keelu.

Lisaks ühe miljoni šveitsi frangi suuruse trahvi saanud Kattner sattus uurimise alla 2016. aasta septembris koos endise FIFA presidendi Sepp Blatteri ja teise endise peasekretäri Jerome Valckega, kellele olid juba varem karistused määratud.

Kattner liitus FIFA-ga 2003. aastal ja oli aastatel 2007-2015 organisatsiooni finants- ja haldusdirektor ning samuti peasekretäri asetäitja. 2015-2016 täitis ta FIFA ajutise peasekretäri rolli, kuni 2016. aasta mais finantsrikkumiste tõttu vallandati.

Eetikakomisjoni uurimine leidis šveitsi-saksa päritolu Kattneri olevat süüdi huvide konfliktis ja ametipositsiooni kuritarvitamises. Juhtumiga tegelenud õigusbüroo teatel avastati tõendeid, mille kohaselt Blatter, Valcke ja Kattner rikastusid erinevate finantsskeemide, boonussüsteemida ja muudel viisidel enam kui 79 miljoni šveitsi frangi (ca 74 miljoni euro) võrra.

Nende töölepingud seoses 2010. ja 2014. aasta MM-finaalturniiri ning 2013. aasta Maailmajagude karikaturniiriga nägid kolmikule ette erakorralisi boonuseid. Vastavad tõendid leiti Kattneri kontoris olnud USB mälupulgalt.

Kattneri boonused kolme turniiri peale kokku olid seitse miljonit franki (ca 6,5 miljonit eurot) ehk vähem kui said Blatter ja Valcke. Juba varem oli Blatter saanud eetikakomisjonilt kuue ja Valcke kümne aasta pikkuse jalgpallis tegutsemise keelu.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: