Lõuna-Ameerika jalgpalliliit süüdistab FIFA-t diskrimineerimises

El Campini jalgpallistaadion Colombia pealinnas Bogotas
El Campini jalgpallistaadion Colombia pealinnas Bogotas Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Lõuna-Ameerika jalgpalli katusorganisatsioon CONMEBOL ja Colombia jalgpalliliit CFC leiavad, et rahvusvaheline alaliit FIFA jõudis oma hiljutises hindamisraportis diskrimineerivatele järeldustele.

Colombia soovis saada 2023. aasta naiste jalgpalli MM-finaalturniiri võõrustajaks, lisaks neile tahavad suurturniiri korraldada Austraalia ja Uus-Meremaa ühiselt ning Jaapan. Kui Austraalia ja Uus-Meremaa kandidatuur teenis FIFA hindamisaruandes võimalikust viiest punktist 4,1 ning Jaapan 3,9, anti Colombiale vaid 2,8 punkti.

Hindamisraport hõlmas erinevaid valdkondi, kaasa arvatud staadionite ja teiste rajatiste valmisolekut, transporti, majutust, turvalisust, ürituse ajastust ja kaubanduslikke tegureid. FIFA sõnul vajaks Colombia kriteeriumidele vastamiseks suuremahulisi investeeringuid. Samuti andis rahvusvaheline alaliit mõista, et kuigi Colombias on siseterrorism oluliselt vähenenud, võivad huvirühmad siiski võimaliku kuritegevuse tõttu mures olla.

CONMEBOL-i president Alejandro Dominguez ja CFC president Ramon Jesurun saatsid FIFA-le kirja, milles väidavad, et FIFA järeldused on valed ning diskrimineerivad. "Colombia elab stabiilsel ja sotsiaalse rahu ajastul, mis on saavutatud tema inimeste töö ja küpsuse tulemusena," kirjutasid Dominguez ja Jesurun vastuseks.

"See näitab võhiklikkust ja puudulikku huvi teha kasvõi minimaalset uurimistööd, nägemaks, millises olukorras see riik praegusel hetkel on," lisasid nad.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: