Tänavu käib jalgpalliväljakul 570 noortevõistkonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Noorte jalgpalli meistrivõistlustel pandi eriolukorra järel pall mängu maikuu lõpus. Eliitliigades ja noorte meistrivõistlustel lööb tänavu tüdrukute ja poiste arvestuses kaasa 570 võistkonda.

U-16 vanuseklass on noormeeste seas jaotatud kolmeks liigaks. Nii I kui ka II liigas on kümme võistkonda, kus mängitakse kaheringiline turniir, ning III liigas pallivad seitse meeskonda, kes sügisringiks jaotuvad 1.-4. koha saavutanud ning 5.-7. kohale jäänud meeskondadeks, kes saavad omavahel veel korra mängida.

U-15 vanuseklassis on osalejaid kokku 37. Kahes kõrgemas liigas on kümme meeskonda, III ja IV liigas vastavalt kaheksa ja üheksa meeskonda. Igal tasemel mängitakse tänavu kaheringiline turniir ehk sõltuvalt liigast saavad võistkonnad kirja 18, 16 või 14 mängu.

U-14 vanuseklassi esiliigas on 10 võistkonda. Võistkonnad mängivad omavahel kaks ringi ning hooaja lõpuks koguneb kõigile 18 mängu. II liiga on jaotatud neljaks piirkonnaks, kus on 7-10 võistkonda. Pärast üheringilist turniiri paigutatakse võistkonnad tugevuse järgi A-, B, C või D-tasandile. Hooaja lõpuks koguneb II liiga võistkondadele vastavalt 13-17 mängu. 2021. aasta U-15 esiliigasse pääsevad 9 paremat eelmise hooaja U-14 esiliiga võistkonda ja A-tasandi võitja.

Neidude U-14 vanuseklassis on 13 naiskonda. Pärast esimest ringi jaotatakse võistkonnad A-, B- ja C-tasandile, kus mängitakse veel üks ring. Esikoha nimel asuvad heitlusesse 1.-5. koha võistkonnad.

U-13 vanuseklassis osaleb 63 võistkonda. Registreerumisel valisid A-tugevusgrupi 32 võistkonda, kes on jagatud kuude alagruppi ning mängitakse kaks ringi (8 ja 10 mängu). Seejärel moodustatakse vastavalt võistkondade tulemustele uued 4-liikmelised alagrupid. Järgmise hooaja U-14 vanuseklassi esiliigasse kvalifitseeruvad otse A-, B- C- ja D alagruppide kaks paremat võistkonda ning parim kolmanda koha saavutanud võistkond. U-13 B-tugevusgrupi valis 31 võistkonda, kes on jaotatud nelja alagruppi. Mängitakse kaks ringi ning võistkondadele koguneb hooaja lõpuks 14 või 12 mängu.

U-12 vanuseklassis osaleb 59 võistkonda, mis on vastavalt valitud tugevusgrupile jagatud seitsmeks alagrupiks. A-tugevusgrupi valis 36 ja B-tugevusgrupi 23 võistkonda. Igas alagrupis mängitakse kaks ringi ning mängude arv on vastavalt alagrupi suurusele 12, 14, 16 või 18.

Tüdrukute U-12 vanuseklassi kuulub 21 võistkonda. Naiskonnad mängivad esmalt alagruppides, millest kolm on viieliikmelised ja üks seitsmeliikmeline. Seitsmeliikmeline grupp selgitab parima kodus-võõrsil printsiibil ning viieliikmeliste gruppide parimad selguvad viie turniiri tulemusel.

U-11 vanuseklassis osaleb kokku 82 võistkonda. 22 võistkonda mängivad kodus-võõrsil formaadis, neist 14 A- ja 8 B-tugevusgrupis. 60 võistkonda mängivad turniire sarnaselt eelmiste hooaegadega. A-tugevusgrupi valis 18 ning B-tugevusgrupi 42 võistkonda.

U-10 vanuseklassis osaleb 69 võistkonda. A-tugevusgrupis pallib 29 ja B-tugevusgrupis 40 võistkonda. Võistkonnad mängivad omavahel piirkondlikke turniire. Tüdrukute U-10 vanuseklassis mängib viis naiskonda, kus mängitakse neli turniiri.

U-9 vanuseklassis osaleb 89 võistkonda ning A- ja B-tugevusgruppides mängib vastavalt 33 ja 56 võistkonda. Võistkonnad mängivad omavahel piirkondlikke turniire.

Noormeeste seas mängitakse tänavu esmakordselt ka U-19 eliitliiga meistriliigat. Poolfinaale peeti kolmapäeva õhtul ning finaal leiab aset 4. juulil kell 19.30 A. Le Coq Arenal. U-19 eliitliiga esiliigas teeb kaasa seitse võistkonda.

Poiste U-17 eliitliigas lööb kolmel erineval tasandil tänavu kaasa lausa 31 meeskonda. I ja III liigas on kümme meeskonda, II liigas 11 võistkonda. Kõrgeimaks liigas on kõige teravamalt hooaaega alustanud FC Flora, JK Legion ja FC Nõmme United, kes on kõik kirja saanud kahest mängust maksimaalsed kuus punkti.

Neidude jaoks toimub eliitliiga esmakordselt. Esiliigas ja II liigas pallib kokku 15 naiskonda, neist esiliigas on kaheksa.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: