38. Tartu maastikumaraton toimub virtuaaljooksuna

2019. aasta Tartu maastikumaraton.
2019. aasta Tartu maastikumaraton. Autor/allikas: Adam Illingworth

Kevadhooaja alguse suurima rahvajooksuna tuntud Tartu maastikumaratoni erinevatel distantsidel osaleb iga-aastaselt ligikaudu 10 000 spordisõpra. Praeguses olukorras, kus spordi- ja massiüritused on keelatud, otsustasid korraldajad, et 38. Tartu maastikumaraton toimub sel kevadel virtuaaljooksuna.

"Soovime ülimalt keerulistes ning pidevalt muutuvates oludes kutsuda inimesi üles säilitama optimistlikku meelt ja positiivset ellusuhtumist," ütles Tartu maastikumaratoni võistluste direktor Indrek Kelk. "Regulaarne liikumine ja treening värskes õhus aitavad kriisiolukorda kergemini üle elada, ise terve püsida ja head füüsilist vormi hoida. Virtuaalmaraton motiveerib inimesi spordiharrastusega jätkama ning samas ei ole sellist maratoni läbides vaja karta nakkusohtu suures jooksjate massis, joosta võib ihuüksi oma kodumetsas," lisas ta.

Virtuaalsel maastikumaratonil on valikus Tartu maastikumaratoni neli traditsioonilist distantsi: 42, 24, 10 või 5 km. Koht, kus valitud pikkusega jooksu- või kõnniring teha, jääb iga osaleja enda otsustada. Selleks sobivad nii Tartu maastikumaratoni tähistatud rajad, aga ka muud osalejale endale kõige mugavad metsa- ja linnatrassid. Valitud distants tuleb läbida kahe nädala jooksul, 1.-17. maini ning saata oma jooksulogi korraldajatele. Kõiki virtuaaljooksu läbijaid ootab maastikumaratoni medal.

Täpsemad detailid ning virtuaaljooksu juhend on hetkel välja töötamisel, lisainfot annavad korraldajad oma kanalites esimesel võimalusel.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: