Belgia koondis muutis Venemaa koroona-olukorra tõttu oma reisiplaane

{{1623662700000 | amCalendar}}
Belgia kuningas Philippe (keskel) Tubize'i baasis kohtumas Belgia jalgpallikoondisega. Vasakul Eden Hazard, paremal treener Roberto Martinez.
Belgia kuningas Philippe (keskel) Tubize'i baasis kohtumas Belgia jalgpallikoondisega. Vasakul Eden Hazard, paremal treener Roberto Martinez. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Belgia jalgpallikoondis muutis Venemaal koroonaviiruse leviku kasvu tõttu oma reisiplaane ning lühendas kavandatud viibimist Peterburis, kus toimub Belgia koondise kolmas alagrupimäng.

Belgia koondis pidi pärast neljapäevast mängu Taani koondisega Kopenhaagenis sõitma Peterburgi ning jääma Venemaa suurusel teise linna kolmeks päevaks, kuni esmaspäevase mänguni Soomega. Nüüd aga otsustas Belgia koondise juhtkond tulla Kopenhaagenist tagasi oma baasi Brüsseli lähistel ning sõita Venemaale alles mängu eelõhtul. Belgia esimene alagrupimäng Venemaaga peeti laupäeval samuti Peterburis.

"Viimasel korral, kui Peterburis viibisime, tundsime, et COVID-i ajal suurlinna hotellis elades treeningute korraldamine on märksa keerulisem kui varasemalt," teatas Belgia jalgpalliassotsiatsioon oma avalduses.

Belgia koondis sõitis Peterburi reedel ning suundus pärast laupäevast võidumängu Venemaaga pühapäeval tagasi oma Brüsseli lähedal asuvasse treeningbaasi Tubize'is.

"Belgia jalgpalliassotsiatsioon oli sunnitud seda tegema, et kaitsta oma mängijajid ja abipersonali," öeldi teates. Assotsiatsiooni sõnul jätkab koondis treeninguid Tubize'is, kus on koroonaviirust arvestades märksa turvalisem keskkond ja parimad võimalikud treeningutingimused.

Venemaal kasvas eelmisel nädalal järsult ööpäevane koroonaviirusega nakatunute arv, tõustes esmaspäeva 9429 nakatunult pühapäevaks 14 723-ni. Umbes pooled nakatunud registreeritakse Moskvas, Peterburis tetatati pühapäeval 862 uuest nakatunust.

Esmaspäeval teatasid Vene võimud 13 721 uuest nakatunust, neist Moskvas registreeriti 6590, Moskva oblastis 1043 ja Peterburis 865 nakatunut.

Peterburis on kavas pidada kaheksa Euroopa jalgpallimeistrivõistluste finaalturniiri mängu.

Peterburi karmistab koroonapiiranguid

Peterburi võimud teatasid esmaspäeval koroonapiirangute karmistamisest, et ohjeldada uut nakatumise kasvu, vahendas uudisteagntuur BNS.

Peterburi, kuhu on oodata tuhandeid jalgpallifänne Euroopast, on koroonaviirusse nakatumine Moskva järel kõige suurem Venemaal.

Uued piirangud hakkavad Peterburis kehtima neljapäeval, pärast kolmapäevast Venemaa-Soome jalgpallikoondiste kohtumist. 

Varem on Peterburi lubanud, et linn rakendab mängijate ja vaatajate kaitsmiseks kõiki vajalikke meetmeid. Mängude toimumispaik Gazprom Arena  staadion on 50-protsendise täitumusega.

Alates neljapäevast suletakse ostukeskuste söögikohad ja laste mänguruumid ning Euro 2020 fännitsoonides on toidumüük keelatud. 

Kinode täitumust vähendatakse praeguselt 75 protsendilt 50 protsendile ning restoranid peavad olema öösel kella kahest hommikul kella kuueni suletud. kõigil avalikel üritustel, ka välitingimustel, kehtib maskikohustus. 

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: