Taijo Teniste sõlmis Sogndaliga kaheaastase lepingu

23.12.2011 14:47
Rubriik: Jalgpall

FC Levadia vasakäär Taijo Teniste jätkab karjääri Norra kõrgliiga klubis Sogndal Fotball, kirjutab Eesti klubi kodulehekülg.

Lõppenud hooaja teisel poolel Sogndalis laenulepingu alusel mänginud Teniste sõlmis nüüd Norra klubiga kaheaastase töölepingu. Ühtlasi allkirjastasid FC Levadia ja Sogndal Fotball lepingu, millega Sogndal Fotball omandas lõplikult Teniste mängijaõigused. Teniste liitub Sogndali treeningutega jaanuaris.

Taijo Teniste kommenteeris FC Levadia pressiteenistusele, et ta on Norra klubiga sõlmitud lepinguga väga rahul ning otsuse juures kujunes kaalukeeleks võimalus regulaarselt mänguaega saada.

"Võinuksin püüda suuremat kala, aga olen 23-aastane ja eelkõige soovin regulaarselt mängida. Sogndalis on mul see võimalus olemas. Pooleaastane laenuaeg läks hästi ja kuigi Norra liigas on mängutempo kiirem kui koduses Meistriliigas, sain seal korralikult hakkama," ütles Teniste.

Teniste sõnul on tema eesmärgiks eelseisval hooajal Sogndali ridades korralikult esineda ja seejärel karjääris sammu edasi astuda.

"Klubi eesmärkidest mul hetkel täpset selgust pole, aga kuna tegemist on väikese linna eelkõige noortetööle keskenduva klubiga, siis esmase ülesandena tuleb kõrgliigasse püsima jääda," lisas Teniste. Lõppenud hooajal sai Sogndal Tippeligaenis 14. koha.

Teniste mängis FC Levadia ridades alates 2005. aastast ning tuli klubi koosseisus neljakordseks Eesti meistriks ja kahekordseks karikavõitjaks.

Toimetas
Siim Boikov

Samal teemal

Kommenteeri


Värsked

Premium liiga ülekanded

4. aprill 19.00 JK Tallinna Kalev – Paide Linnameeskond
5. aprill 15.55-18.00 Tallinna FC Levadia – Tallinna FC Flora (ETV)
11. aprill 19.00 Tallinna FC Levadia – Tallinna FC Infonet
12. aprill 15.55-18.00 Tallinna FC Flora – Narva JK Trans (ETV)
18. aprill 19.00 Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond
19. aprill 15.55-18.00 JK Sillamäe Kalev – Nõmme JK Kalju (ETV)
26. aprill 15.55-18:00 Tallinna FC Flora – JK Sillamäe Kalev (ETV)
28. aprill 19.00 Nõmme JK Kalju – Tartu JK Tammeka

Vaata täispikka ülekannete ajakava.