Taijo Teniste sõlmis Sogndaliga kaheaastase lepingu

23.12.2011 14:47
Rubriik: Jalgpall

FC Levadia vasakäär Taijo Teniste jätkab karjääri Norra kõrgliiga klubis Sogndal Fotball, kirjutab Eesti klubi kodulehekülg.

Lõppenud hooaja teisel poolel Sogndalis laenulepingu alusel mänginud Teniste sõlmis nüüd Norra klubiga kaheaastase töölepingu. Ühtlasi allkirjastasid FC Levadia ja Sogndal Fotball lepingu, millega Sogndal Fotball omandas lõplikult Teniste mängijaõigused. Teniste liitub Sogndali treeningutega jaanuaris.

Taijo Teniste kommenteeris FC Levadia pressiteenistusele, et ta on Norra klubiga sõlmitud lepinguga väga rahul ning otsuse juures kujunes kaalukeeleks võimalus regulaarselt mänguaega saada.

"Võinuksin püüda suuremat kala, aga olen 23-aastane ja eelkõige soovin regulaarselt mängida. Sogndalis on mul see võimalus olemas. Pooleaastane laenuaeg läks hästi ja kuigi Norra liigas on mängutempo kiirem kui koduses Meistriliigas, sain seal korralikult hakkama," ütles Teniste.

Teniste sõnul on tema eesmärgiks eelseisval hooajal Sogndali ridades korralikult esineda ja seejärel karjääris sammu edasi astuda.

"Klubi eesmärkidest mul hetkel täpset selgust pole, aga kuna tegemist on väikese linna eelkõige noortetööle keskenduva klubiga, siis esmase ülesandena tuleb kõrgliigasse püsima jääda," lisas Teniste. Lõppenud hooajal sai Sogndal Tippeligaenis 14. koha.

Teniste mängis FC Levadia ridades alates 2005. aastast ning tuli klubi koosseisus neljakordseks Eesti meistriks ja kahekordseks karikavõitjaks.

Toimetas
Siim Boikov

Samal teemal

Kommenteeri


Premium liiga ülekanded

6. juuli 19.00 Tallinna FC Flora – Jõhvi FC Lokomotiv
12. juuli 18.55-21.00 Tallinna FC Levadia – Narva JK Trans (ETV2)
14. juuli 18.00 Nõmme JK Kalju – Tartu JK Tammeka
18. juuli 19.00 JK Tallinna Kalev – Tallinna FC Flora
19. juuli 18.55-21.00 Tartu JK Tammeka – Paide Linnameeskond (ETV2)
25. juuli 19.00 Tallinna FC Levadia – Tallinna FC Infonet
26. juuli 18.55-21.00 Tallinna FC Flora – Narva JK Trans (ETV2)

Vaata täispikka ülekannete ajakava.